Kambodża – Wietnam

 

 

 

Dzień 1

Wylot z Warszawy.

Dzień 2  -  Bangkok

Przylot do Bangkoku, zakwaterowanie i spacer po największym mieście Tajlandii.
Zwiedzamy Bangkok, czyli Miasto Dzikich Śliwek, Miasto Aniołów, w którym jest ok. 400 bogato zdobionych świątyń buddyjskich i hinduistycznych.
Kierujemy się do największej i zarazem najstarszej świątyni Bangkoku – Wat Po, gdzie spoczywający Buddy mierzy 45 m długości i 15 m wysokości.
Jedziemy do Wat Ratchabobhit – zespołu świątyń ze stojącym Buddą, oraz wchodzimy na Złotą Górę, z której jest wspaniały punkt widokowy.
Nocleg w hotelu.

_MG_6775 _MG_6746 _MG_6740

Dzień 3  – Bangkok

Zwiedzamy Bangkok.
Nocleg w hotelu.

_MG_6738 _MG_6520

Dzień 4  – Bangkok-Siem Reap

Przejazd autobusem z Bangkoku do Siem Reap. Przekraczamy granice tajlandzko-kambodżańską.
Nocleg w hotelu.

Dzień 5  -  Siem Reap – Angkor

Zwiedzamy Angkor – zabytkowy kompleks miejski pozostały po dawnej stolicy Imperium Khmerskiego, składający się z licznych kamiennych budowli (miasta, zespoły świątynne, współczesny park archeologiczny) na obszarze ponad 400 km². Kompleks Angkor wpisany jest na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO i jest uważany za największe miasto na świecie w okresie sprzed rewolucji przemysłowej.
Jedziemy do grupy świątyń Roluos, które są najstarszymi zabytkami na terenie Angkoru (IX w). Zwiedzamy świątynie: Lolei stojącą przy małym oczku wodnym, Preah Ko (Świątynia Świętego Byka) i Bakong zbudowaną przez króla Indravarmana I, który w 881 roku poświęcił ją bogu Śiwie.
Po południu jedziemy do Angkor Thom – miasta z olbrzymimi uśmiechniętymi twarzami spoglądającymi w cztery strony świata. Wewnątrz Angkor Thom znajduje się Bayoan – najbardziej niezwykła budowa, do której wchodzi się przez 8 bram. Na 54 wieżach znajduje się ponad 200 ogromnych, zagadkowych kamiennych twarzy. Obok stoi Baphuon z wielkim leżącym Buddą, Taras Słoni z niemal naturalnej wielkości rzeźbami słoni i Taras Trędowatego Króla.
Udajemy się na Górę Bakheng, gdzie odpoczniemy przy zachodzie słońca.
Nocleg w hotelu.

_MG_6908 _MG_6929 _MG_7064

Dzień 6  -  Siem Reap – Angkor Wat

Zwiedzamy Angkor.
Wcześnie rano udajemy się do Angkor Wat by podziwiać wschód słońca. W tej najsłynniejszej budowli sakralnej w Kambodży znajdziemy mistrzowsko rzeźbione dekoracje ścienne (m. in. 600 reliefów i 2000 wizerunków niebiańskich tancerek). Jedziemy dalej do Krvan (X w.), Banteay Kdei, Ta Keo, Chau Say Tevoda i Ta Prohm. Ta ostatnia stoi na szczycie wzgórza, wdziera się do niej dżungla więc, budynki świątynne pokryte są korzeniami olbrzymich drzew.
Nocleg w hotelu.

_MG_7319 _MG_7417 _MG_7574 _MG_7254

Dzień 7  -  Siem Reap – Tonle Sap

Robimy odpoczynek od świątyń i ruszamy na rejs po jeziorze Tonle Sap, które jest największym jeziorem w Azji Południowo-Wschodniej. Tu zobaczymy pływającą wioskę Choang Kneas, zamieszkiwaną przez Khmerów, Wietnamczyków, Muzułmanów. Znajduje się tu pływający rynek, przychodnia, szkoła. Przepłyniemy kajakami przez zalany las.
Dotrzemy do miejscowości Kompong Phluk, gdzie domy stoją na 6 metrowych palach. Jeśli zdążymy odwiedzimy farmę krokodyli.

_MG_7777 _MG_7862 _MG_7945 _MG_8111

Dzień 8 -  Ho Chi Minh City (Sajgon)

Przyjazd autobusem z Siem Reap do Sajgonu, zakwaterowanie i nocleg w hotelu.

Dzień 9  -  Delta Mekongu

Rano wyruszamy do Delty Mekongu – rzeki o długości 4,5 tys. km, na której od wieków toczy się życie (pływające domy i kilka targów).
Przyjeżdżamy do prowincji Ben Tre, gdzie mamy rejs łódką wzdłuż pięknych kanałów Mekongu. Następnie wózkiem silnikowym jedziemy przez wioski, mijamy pola ryżowe, ogrody. Zatrzymujemy się w rodzinnej wytwórni cukierków kokosowych.
Obiad w nadrzecznej restauracji z lokalnymi potrawami.
Opuszczamy prowincję Ben Tre i jedziemy do Can Tho, gdzie będzie obiad i czas wolny na zwiedzanie.
Nocleg w Can Tho w 4 gwiazdkowym hotelu.

_MG_2980 IMG_6103

Dzień 10  -  Delta Mekongu

Śniadanie w hotelu. Jedziemy autobusem do przystani, skąd motorówka zawiezie nas do Cai Rang, który jest największym pływającym targiem w Delcie Mekongu. Setki łodzi wypełnionych jest owocami, warzywami, żywnością, itp. następnie motorówką płyniemy wzdłuż małych zielonych zatoczek do lokalnego sadu, gdzie są tropikalne owoce sezonowe. Po obiedzie powrót do Sajgonu. Wieczorem czas wolny.
Nocleg w hotelu.

_MG_3130 _MG_3151 _MG_3111 IMG_6250

Dzień 11  – Ho Chi Minh City-Hue

Samolotem lecimy z Sajgonu do Hue. Czas wolny na zakupy.
Nocleg w hotelu.

Dzień 12  -  Hue

Hue – dawna stolica i jedno z najważniejszych miejsc w historii Wietnamu. Rozrzucone wokół Hue świątynie-grobowce cesarzy z dynastii Nguyen należą do największych atrakcji Wietnamu
Od rana zwiedzamy świątynie: Khai Dinha (połączenia architektury europejskiej i wietnamskiej), Tu Duca (najwytworniejszy grobowiec Wietnamu położony na wzgórzu otoczony stawami). Jedziemy do wsi na pokaz wyrobów ręcznych: tradycyjnych stożkowych kapeluszy i kadzideł.
Obiad: bufet składający się z tradycyjnych potraw kuchni azjatyckiej i zachodniej
Następnie zwiedzamy Cytadelę (wpisana na Listę UNESCO) – ogromną twierdzę pełną pięknych pałacy i świątyń. W obrębie Cytadeli leży Purpurowe Zakazane Miasto. Następnie idziemy do Thien Mu Pagoda – jednego z wizualnych symboli Hue.
Powrót łodzią wzdłuż Rzeki Perfumowej do centrum Hue.
Nocleg w hotelu.

_MG_3827 IMG_7673

Dzień 13  -  Hue-Da Nang-Hoi An

Po śniadaniu jedziemy pociągiem najpiękniejszą trasą kolejową wzdłuż wybrzeża Morza Południowochińskiego z Hue do Da Nang, a potem autem lub autobusem do Hoi An.
Zwiedzamy Hoi An – uważane jest za najpiękniejsze miasto Wietnamu o imponującym dziedzictwie historycznym
Spacer po starej dzielnicy Hoi An. Przepiękne zabytkowe budynki, domy-rury i chińskie domy zgromadzeń sprawiły że Hoi An znalazło się na liście Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO.
Nocleg w hotelu.
IMG_7518 IMG_7491 _MG_3730 IMG_3870

Dzień 14  -  Hoi An

Zwiedzamy Hoi An,
lub jedziemy do My Son, które było czamskim centrum religijnym w IV-XIII w. Można tam znaleźć pozostałość po 70 świątyniach, z których 20 wciąż jest w dobrym stanie. My Son składa się on z wielu świątyń Champa, w dolinie około dwóch kilometrów szerokości, otoczony przez dwa pasma górskie. Było to miejsce ceremonii religijnej królów z dynastii Champa, był też miejscem pochówku monarchów i bohaterów narodowych. Kompleks świątyń My Syn jest jednym z najważniejszych kompleksów świątynnych hinduizmu w południowo-wschodniej Azji i jest najważniejszym zabytkiem tego rodzaju w Wietnamie. Kompleks został w dużej mierze zniszczony w czasie wojny.
Wracamy do Hoi An łodzią, na której zjemy obiad z lokalnymi potrawami.

Nocnym autobusem jedziemy z Hoi An do Nha Trang.

IMG_3872 IMG_6913 IMG_7052 IMG_7053

Dzień 15  -  Nha Trang

Przyjeżdżamy do hotelu w Nha Trang.
Nha Trang to ważny port rybacki, nadmorski kurort z licznymi hotelami i restauracjami specjalizującymi się w owocach morza.
Dzisiaj plaża i kąpiel w ciepłym Morzu Południowochińskim.
Nocleg w hotelu.

IMG_3717 IMG_3682

Dzień 16  -  Nha Trang

Jedziemy na Pagody Lang Son, która stoi na szycie wzgórza. Nad głównym budynkiem pagody stoi 14 metrowy posąg Buddy do którego można dojść po 120 stopniach.
Odwiedzamy Katedrę Nha Trang i zwiedzamy Czamskie Wieże Pro Nagar – jednen z najważniejszych zabytków czamskich w Wietnamie, zbudowany w VIII w. Idziemy do małej galerii fotograficznej Long Thanha (znanego fotografa wietnamskiego).

Wyjazd sypialnym autobusem z Nha Trang do Ho Ch Minh City.
IMG_6785 IMG_6882 IMG_6859 IMG_6855

Dzień 17  -  Ho Chi Minh City (Sajgon)

Spacer po największym mieście Wietnamu. Kierujemy się do Pagody Jadeitowego Cesarza – jednej z najbogatszych i najbardziej oryginalnych w mieście. Dalej napotykamy Siedzibę Komitetu Ludowego, katedrę Notre Dame i pocztę. Wieczorem czas wolny, nocleg w hotelu.

IMG_5985 IMG_6013

Dzień 18  -  Ho Chi Minh City (Sajgon)

Zaglądamy na targowisko Ben Thanh. Czas wolny na zakupy.

IMG_7860 Sajgon

Dzień 19  -  Ho Chi Minh City (Sajgon)

Wylot do Warszawy.

 

Grupa 5-9 osób

Cena wyjazdu 1270 USD obejmuje:
- hotele
- transport autobusem i pociągiem
- bilety wstępu
- lunch: Delta Mekong, Hue, My Son

Cena nie obejmuje:
- bilety lotnicze Warszawa – Bangkok, Sajgon – Warszawa (ok.2700-3200 zł)
- wyżywienie (ok. 15 USD dziennie)
- ubezpieczenie (ok. 100 zł – suma ubezpieczenia kosztów leczenia 150 tys. zł)
- wiza wietnamska (230 zł)
- wiza kambodżańska (25 USD)

Kraje

Wietnam

Kambodża

Sri Lanka

Birma

Ostatnie wpisy

Azja

ciekawostki

video

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress