Wycieczka do Birmy

TERMINY:

GRUPA: 7-9 osób

DZIEŃ 1 Warszawa

Wylot z Warszawy.

DZIEŃ 2 Bangkok

Przylot do Bangkoku, zostawiamy rzeczy w hotelu i zwiedzamy Miasto Aniołów, w którym jest ok. 400 bogato zdobionych świątyń buddyjskich i hinduistycznych. Zwiedzamy Pałac Królewski - najważniejsze miejsce dla Tajów - mnogość różnorodnych budowli, precyzja zdobień, intensywne kolory i przepych robią duże wrażenie, zwłaszcza Świątynia Szmaragdowego Buddy. Kierujemy się do największej i zarazem najstarszej świątyni Bangkoku – Wat Po, gdzie spoczywający Buddy mierzy 45 m długości i 15 m wysokości.

DZIEŃ 3 Yangon

Przelot Bangkok - Yangon. Wieczorny spacer po Yangon (inaczej zwane Rangon), które do niedawna było stolicą Birmy.

DZIEŃ 4 Yangon

Zwiedzamy Pagode Botahtaung, która leży nad rzeką Yangon. Znajduje się tu osiem włosów Buddy, oraz złoty labirynt prowadzący do posągu Buddy. Jedziemy do Sule Pagoda, która leży na środku ronda obok opery, ratusza miejskiego i zielonego parku - pozostałości po kolonii brytyjskiej . Wchodzimy przez jedną z czterech bram. W środku pagody znajduje się rzeźba wychudzonego, poszczącego Buddy przywieziona z Pakistanu. Następnie jedziemy do pagoda Gyi Chauk Htat, gdzie leży 65 metrowy Budda, oraz do Nga Htat Gyi, siedzi tam pod dachem 15 metrowy Budda. Nocnym pociągiem lub autobusem jedziemy do Mandalay.

DZIEŃ 5 Mandalay, Mingun

Płyniemy w górę rzeki Ayeyarwada do Mingun - niegdyś była to stolica Birmy. Wchodzimy na Pa Hto Taw Gyi - ceglana budowla, która miała być największą stupą na świecie, gdyby panujący król zdążył ją skończyć. Stąd rozpościera się widok na rzekę i okoliczne stupy. Niedaleko stoi dzwon Mingun - jeden z największych działających dzwonów na świecie, ważący ponad 90 ton. Idziemy także do śnieżno-białej pagody Mya Thein Tan, na którą można wejść stromymi schodami.

DZIEŃ 6 Sagaing, Inwa, Amarapura

Odwiedzamy dawne stolice Birmy. Pierwsza to Sagaing, położona 20 km od Mandalay. Jest to ważne centrum religijne, a stupy i świątynie porozrzucane są na zboczu wzgórza. Po południu przepływamy rzekę i docieramy do Inwa - kolejnej ze stolic Birmy. Konnym zaprzęgiem jedziemy m. in. do klasztoru Bagaya, oraz zespołu pagód Yadan Hsimi, które mocno ucierpiały po trzęsieniu ziemi w 1839 roku. Dzień zakończymy na moście U Bein w Amarapura - najdłuższego tekowego mostu na świecie o długości 1200 metrów.

DZIEŃ 7 Mandalay

Wejście na wzgórze Mandalay strzegą dwa olbrzymie posągi lwa-psa, a po drodze na szczyt zaglądamy do kilku świątyń buddyjskich. Z 240 metrowego szczytu rozpościera się panorama na Mandalay. U stup wzgórza leżą pagody Kuthodaw i Sandamuni. W tej pierwszej znajduje się największa książka na świecie, która składa się z 729 kamiennych płyt z tekstem zbudowana w 1860 roku. Nocnym autobusem jedziemy nad jezioro Inle.

DZIEŃ 8 jezioro Inle

Łodzią pływamy po jeziorze Inle, które jest jednym z bardziej malowniczych jezior w Birmie, położonym między górami. Wokół jeziora stoją domki na palach, restauracje, świątynie i małe zakłady rękodzielnicze. Przy odrobinie szczęścia zobaczymy pracę rybaków, którzy wiosłują nogą.

DZIEŃ 9 jezioro Inle

Wypożyczamy rowery i jeździmy wokół jeziora Inle, by zobaczyć wiejskie życie, gdzie biały turysta rzadko dociera. Zaglądniemy do drewnianego klasztoru Shwe Yan Pyay, gdzie nauki pobierają młodzi mnisi. Nocnym autobusem jedziemy do Bagan.

DZIEŃ 10 Bagan

Tuż po przyjeździe do Bagan zostawiamy bagaże w hotelu i jedziemy do jednej ze świątyń, by zobaczyć wschód słońca w najpiękniejszym miejscu Birmy. W Bagan znajduje się ponad 2 tys. stup i świątyń budowanych od IX wieku, które położone są na obszarze 100 km kw. Wynajętym autem zwiedzamy starożytne budowle.

DZIEŃ 11 Bagan

Wynajmujemy rowery i jedziemy do Old Bagan, gdzie zobaczymy najbardziej okazałe świątynie i pagody w tej okolicy: Htilominlo, Ananda, Dhammayangyi, Shwesandaw, Thatbyinnyu. Idziemy do pagody Shwezigon, która podobno mieści kość czołową i ząb Buddy. Nocnym autobusem wracamy do Yangon.

DZIEŃ 12 Zatoka Bengalska

Czas na plażowanie nad Zatoką Bengalską.

DZIEŃ 13 Zatoka Bengalska

Czas na plażowanie nad Zatoką Bengalską.

DZIEŃ 14 Yangon

Przejazd do stolicy Birmy Yangon. Jedziemy do pagody Shwedagon - najcenniejszej i najpiękniejszej w Birmie. Uznaje się, że zbudowano ją 2500 lat temu i zawiera 8 włosów Buddy. Cała świątynia ocieka złotem, którego jest tu prawie 9 ton. Ozdobiona jest niezliczona ilość cennych kamieni.

DZIEŃ 15 Yangon

Wylot do Polski.

KOSZT CAŁOŚCIOWY: około 7850 zł

(w zależności od kursu dolara, rodzaju noclegów, oraz cen biletów lotniczych)

GRUPA: 7-9 osób

CENA 4450 zł + 850 USD ZAWIERA:

- bilety lotnicze Warszawa – Yangon,
Yangon – Warszawa,
- ubezpieczenie,
- wiza,
- hotele,
- transport autobusem i pociągiem,
- bilety wstępu

CENA NIE ZAWIERA

- wyżywienie (ok. 10-15 USD dziennie)
- napiwki