Wycieczka do Tajlandii

TERMIN:

Luty-Marzec 2025

GRUPA:

7-10 osób

Niezapomniany urlop w Tajlandii - w kraju buddyzmu, słoni, wyśmienitego jedzenia, pięknych plaż i niesamowitych widoków.

DZIEŃ 1 Warszawa

Wylot z Warszawy do Tajlandii.

DZIEŃ 2 Bangkok

Przylot do Bangkoku, zakwaterowanie. Nasza wycieczka do Tajlandii rozpoczyna się. Spacer po największym mieście Tajlandii.

DZIEŃ 3 Ayutthaya

Przyjeżdżamy pociągiem do Ayutthaya. W latach 1350-1767 Ayutthaya była stolicą tajskiego królestwa. Wprawdzie miasto zostało mocno splądrowane i zniszczone przez Birmańczyków, to jednak ruiny które zostały są imponujące. Zwiedzamy świątynie, które znajdują się poza wyspą (poza centrum): Wat Yai Chaimongkhon zbudowaną w XIV wieku, Wat Phanan Choeng Worawihan nad rzeką Pa Sak, Wat Phutthai Sawan i jedną z najbardziej znanych świątyń Ayutthaya - Wat Chaiwatthanaram.

DZIEŃ 4 Ayutthaya

Nasza wycieczka do Tajlandii nabiera rozpędu. Najwspanialsze świątynie Ayutthayi znajdują się w objęciach trzech rzek Muang, Menam i Pa Sak tworząc Historyczny Park Ayutthaya. Wypożyczamy rowery lub wynajmujemy taxi i jedziemy zwiedzać Wat Phra Si Sanphet, Wat Thammikarat, Wat Phra Ram i Wat Maha That z tajemniczą twarzą Buddy zatopioną w konarach drzewa. Nocnym pociągiem jedziemy do Chiang Mai.

DZIEŃ 5 Chiang Mai

Przyjeżdżamy rano pociągiem do Chiang Mai. To największe miasto i niepisana stolica północnej Tajlandii. Znajduje się tu ponad 300 obiektów świątynnych. Zwiedzamy część miasta otoczoną starymi murami. Za najstarszą świątynię uznaje się Wat Chiang Man (1296 r.), ale największym prestiżem szczyci się Wat Phra Singh ze względu na przechowywany tu wizerunek Buddy. Idziemy także do Wat Chedi Luang z olbrzymią zniszczoną ceglaną stupą. Jest tu dużo małych restauracji, w ktrych podają wysmienite tom yum, czy mango sticky rice.

DZIEŃ 6 Doi Inthanon i Mea Klang Luang

Jedziemy na wodospady Wachirathan i Sirithan, następnie do Parku Narodowego, gdzie zdobywamy najwyższy szczyt Tajlandii - Doi Inthanon (2565 m n.p.m.). Pasmo górskie, w którym leży Doi Inthanon jest częścią Himalajów. Poniżej szczytu stoją dwie stupy, w których znajdują się królewskie prochy. Inthawichayanon był Władcą Chiang Mai i zasłynął z działań chroniących lasy w północnej Tajlandii. Zażyczył sobie by po jego śmierci pochowano go na górze Doi Luang (Doi Inthanon). Po południu pójdziemy na krótki trekking przez góry i pola ryżowe, który zakończymy w wiosce Mea Klang Luang. Spróbujemy tam tajską kawę uprawianą na okolicznych zboczach.

DZIEŃ 7 Park Narodowy Chet Si

Jedziemy na całodzienną wycieczkę poza Chiang Mai. Odwiedzamy sanktuarium słoni. Możemy je nakarmić, pójść z nimi na spacer, lub wyszorować je w rzece. Po południu spacer po deszczowym lesie w Parku Narodowym Chet Si. Znajduje się tu 100 metrowy wodospad Bua Tong zwanym lepkim wodospadem. Dzięki temu, że ma strukturę wapienną po jego dnie możemy wejść na górę. To jeszcze nie koniec naszej wycieczki do Tajlandii.

DZIEŃ 8 Chiang Rai

Jedziemy do Chiang Rai - miasta należącego do Złotego Trójkąta, który związany jest z produkcją narkotyków na pograniczu Tajlandii, Birmy i Laosu. Pójdziemy na miejskie targowisko, obok którego znajduje się złota wieża zegarowa. Najważniejszą świątynia w Chiang Rai jest Wat Phra Kaew, gdzie niegdyś przechowywana była rzeźba Szmaragdowego Buddy. Odwiedzimy także Wat Mung Muang i targ.

DZIEŃ 9 Chiang Rai

Zwiedzamy okoliczne atrakcje Chiang Rai. Zaczynamy od Wat Rong Seur Ten - Błękitnej Świątyni. W całym kompleksie niesamowity kolor indygo przeplata się ze złotymi zdobieniami. Natomiast czarnym kolorem odznacza się Baan Dam - Czarny Dom. To wyjątkowe muzeum, w którym przez ponad 25 lat żył i tworzył Thawane Duchanee. Ogromny posąg Guanyin - bogini miłosierdzia, oraz 9-cio piętrowa pagoda są częścią świątyni Wat Huay Pla Kang. By podziwiać okoliczną panoramę możemy wejść na najwyższe piętro pagody. Ostatnim miejscem do którego pojedziemy będzie Wat Rong Khun - Biała Świątynia. Budowę rozpoczęto ponad 20 lat temu, a zakończy się prawdopodobnie za pół wieku. Mimo to świątynia jest otwarta i możemy ją zwiedzić. Wieczór spędzamy na nocnym targu z wyśmienitym ulicznym jedzeniem.

DZIEŃ 10 Phuket

Przelot z północnej Tajlandii na wyspę Phuket przy Półwyspie Malajskim.

DZIEŃ 11 Zatoka Phang Nga

Płyniemy do Zatoki Phang Nga by podziwiać formacje skalne na strzelistych wyspach.

DZIEŃ 12 Phuket

Czas na plażowanie. Możemy też wybrać się na rejs na wyspę Phi Phi w Zatoce Phang Nga.

DZIEŃ 13 Phuket

Czas na plażowanie i wylot do Bangkoku

DZIEŃ 14 Bangkok

Zwiedzamy Miasto Aniołów, w którym jest ok. 400 świątyń buddyjskich i hinduistycznych. Zwiedzamy Pałac Królewski – najważniejsze miejsce dla Tajów. Mnogość różnorodnych budowli, precyzja zdobień, intensywne kolory i przepych robią duże wrażenie, zwłaszcza Świątynia Szmaragdowego Buddy. Kierujemy się do największej i zarazem najstarszej świątyni Bangkoku – Wat Pho, gdzie spoczywający Budda mierzy 45 m długości i 15 m wysokości. Płyniemy wodnym tramwajem do świątyni Wat Arun. Na koniec naszej wycieczki do Tajlandii mamy czas na zakupy.

DZIEŃ 15 Bangkok

Przelot Bangkok – Warszawa i tym samym wycieczka do Tajlandii zakończyła się.

KOSZT: 1780 zł + 1140 USD

GRUPA: 7-10 osób

CENA ZAWIERA:

- hotele,
- przeloty wewnętrzne w Tajlandii,
- transport (pociąg, minivan),
- bilety wstępu,
- ubezpieczenie

CENA NIE ZAWIERA:

- loty do Tajlandii (3500-4200 zł)
- wyżywienie (ok. 10-20 USD dziennie),
- napiwki,
- testy