Wycieczka do Kambodży

GRUPA: 10 osób

TERMINY:

Luty 2025

GRUPA: 8-10 osób

DZIEŃ 1 Warszawa

Wylot z Warszawy.

DZIEŃ 2 Phnom Penh lub Bangkok

Przylot do stolicy Kambodży – Phnom Penh, lub do Bangkoku – stolicy Tajlandii (w zależności od cen biletów lotniczych).

DZIEŃ 3 Bangkok

Zwiedzamy Miasto Aniołów, w którym jest ok. 400 bogato zdobionych świątyń buddyjskich i hinduistycznych. Zwiedzamy Pałac Królewski – najważniejsze miejsce dla Tajów – mnogość różnorodnych budowli, precyzja zdobień, intensywne kolory i przepych robią duże wrażenie, zwłaszcza Świątynia Szmaragdowego Buddy. Kierujemy się do największej i zarazem najstarszej świątyni Bangkoku – Wat Po, gdzie spoczywający Buddy mierzy 45 m długości i 15 m wysokości. Płyniemy wodnym tramwajem do świątyni Wat Arun.
W nocy jedziemy do Kambodży.

DZIEŃ 4 Siem Reap – Angkor

Przed południem meldujemy się w Siem Reap.
Zwiedzamy Angkor – zabytkowy kompleks miejski pozostały po dawnej stolicy Imperium Khmerskiego, składający się z licznych kamiennych budowli na obszarze ponad 400 km². Kompleks Angkor wpisany jest na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO.
Jedziemy do grupy świątyń Roluos, które są najstarszymi zabytkami na terenie Angkoru (IX w). Zwiedzamy świątynie: Lolei stojącą przy małym oczku wodnym, Preah Ko (Świątynia Świętego Byka) i Bakong zbudowaną przez króla Indravarmana I. Po południu jedziemy do Angkor Thom – miasta z olbrzymimi uśmiechniętymi twarzami spoglądającymi w cztery strony świata. Wewnątrz Angkor Thom znajduje się Bayoan – najbardziej niezwykła budowla. Na 54 wieżach znajduje się ponad 200 ogromnych, zagadkowych kamiennych twarzy. Obok stoi Baphuon, Taras Słoni i Taras Trędowatego Króla.
Nocleg w hotelu w Siem Reap.

DZIEŃ 5 Siem Reap – Angkor

Drugiego dnia zwiedzania Angkoru jedziemy do najdalej oddalonej świątyni – Banteay Srei zwanej Twierdzą Kobiet. Jest jedną z najcenniejszych świątyń w całym kompleksie Angkor. Ściany świątyń pokryte są masą drobnych, delikatnych płaskorzeźb.
Zatrzymujemy się w Muzeum Min Lądowych prowadzonym przez organizację zajmującą się jeszcze do dnia dzisiejszego rozminowywaniem Kambodży.
Nocleg w hotelu w Siem Reap.

DZIEŃ 6 Siem Reap – Angkor Wat

Zwiedzamy Angkor Wat. Wcześnie rano udajemy się do Angkor Wat, by podziwiać wschód słońca. W tej najsłynniejszej budowli sakralnej w Kambodży znajdziemy mistrzowsko rzeźbione dekoracje ścienne (m.in. 600 reliefów i 2000 wizerunków niebiańskich tancerek). Jedziemy dalej do Banteay Kdei, Ta Keo, Ta Som i Ta Prohm. Ta ostatnia stoi na szczycie wzgórza, wdziera się do niej dżungla więc, budynki świątynne pokryte są korzeniami olbrzymich drzew.
Nocleg w hotelu w Siem Reap.

DZIEŃ 7 Siem Reap – Tonle Sap

Robimy odpoczynek od świątyń i ruszamy na rejs po jeziorze Tonle Sap, które jest największym jeziorem w Azji Południowo-Wschodniej. Tu zobaczymy pływającą wioskę Choang Kneas, zamieszkiwaną przez Khmerów, Wietnamczyków, Muzułmanów. Znajduje się tu pływający rynek, przychodnia, szkoła. Przepłyniemy kajakami przez zalany las. Dotrzemy do miejscowości Kompong Phluk, gdzie domy stoją na 6-metrowych palach. Jeśli zdążymy odwiedzimy farmę krokodyli.
Przejazd autobusem nocnym z Siem Reap do Sihanoukville.

DZIEŃ 8 Wyspy wokół Sihanoukville

Płyniemy na pobliskie wyspy. Zatrzymamy się na Bamboo Island, Koh Ta Kiev i Koh Chanloh. Mamy czas na snurkowanie, leżenie na plaży i pływanie w ciepłym morzu Zatoki Tajlandzkiej.
Nocleg w Sihanoukville.

DZIEŃ 9 Sihanoukville – Koh Rong Samloem

Jeśli będzie taka możliwość to płyniemy statkiem na wyspę Koh Rong Samloem. Wiele osób mówi, że jest to jedna z ładniejszych wysp przy wybrzeżu Kambodży. Dużą zaletą jej jest to, że zwykle nie ma tu zbyt wielu turystów.
Wieczorem czas wolny.
Nocleg w Sihanoukville.

DZIEŃ 10 Ream National Park

Jedziemy do Parku Narodowego Ream, lub na wzgórze Bokor.
Nocleg w Kampot.

DZIEŃ 11 Kampot

Zwiedzamy kolonialne miasteczko Kampot i jedziemy na farmę pieprzu. Małe ziarenka rosną tam w idealnych warunkach klimatycznych: nasłonecznienie, odpowiednia ilość opadów, bryza morska. Pieprz Kampot, przez kulinarnych specjalistów uważany jest za najlepszy na świecie. Ma niepowtarzalny słodko-ostry smak.
Po południu jedziemy do stolicy Kambodży.
Nocleg w Phnom Penh

DZIEŃ 12 Phnom Penh

Jedziemy do Muzeum Ludobójstwa – Tuol Sleng. Dawna szkoła została tu przejęta przez Pol Pota i zamieniona na więzienie, które szybko stało się największym ośrodkiem tortur w kraju. W czasie szczytu rewolucji Czerwonych Khmerów dochodziło tam nawet do 100 morderstw dziennie.
Następnie jedziemy do Killing Fields – to miejsce, które upamiętnia masowe egzekucje i ludobójstwo za czasów rządów Czerwonych Khmerów. W latach 1975-79 w Kambodży zginęło ponad 2 mln ludzi.
Wieczorem czas wolny.
Nocleg w Phnom Penh.

DZIEŃ 13 Phnom Penh

Idziemy do Pałacu Królewskiego i do Srebrnej Pagody, której nazwa wzięła się od koloru wystroju. Stoi tam Budda ozdobiony 9584 diamentami, z których największy – 24 karatowy znajduje się w koronie. Odwiedzamy świątynię Wat Phnom. Po południu robimy zakupy w Russian Market - miejsca, gdzie można można kupić pamiątki, odzież, rękodzieła, biżuterie, …
Wieczorem wylot z Phnom Penh.

DZIEŃ 14 Polska

Przylot do Polski.

KOSZT: 1230 zł + 1240 USD

GRUPA: 8-10 osób

CENA ZAWIERA:

- hotele,
- transport autobusem, minivanem,
- lot wewnętrzny,
- bilety wstępu,
- ubezpieczenie,
- składki TFP i TFG.

CENA NIE ZAWIERA

- bilet lotniczy do Bangkoku
(ok. 3500-4500 zł),
- wyżywienie,
- wydatki własne,
- napiwki,
- wiza.