Wyprawy / Tanzania

TERMIN:

lipiec 2024

GRUPA: 8-10 osób

Tanzania – Zanzibar Afryka środkowa

DZIEŃ 1 Warszawa

Wylot z Warszawy do Tanzanii.

DZIEŃ 2 Dar es Salaam

Przylot na Zanzibar i rejs do Dar es Salaam.

DZIEŃ 3 Bagamoyo

Wycieczka do Bagamoyo. Znajdują się tu pozostałości po XIX-wiecznych budynkach używane przez niemieckich żołnierzy. W przepięknym miejscu nad samym oceanem znajduje się niewielki cmentarz ze starymi nagrobkami. Nieopodal jest targ rybny, gdzie możemy zobaczyć jakie owoce morza wyłowiono tego poranka.

DZIEŃ 4 Arusha

Przelot z Dar es Salaam na północ Tanzanii. Zakwaterowanie w Arusha, które jest miejscem wypadowym na afrykańskie safari.

DZIEŃ 5 Park Narodowy Tarangire

Safari w Tarangire. Park Narodowy Tarangire nie jest dużym parkiem, natomiast jest w nim bardzo dużo zwierząt. W Tarangire najbardziej popularnymi zwierzętami z Wielkiej Piątki są afrykańskie słonie.

DZIEŃ 6 Park Narodowy Ngorongoro

Safari w Ngorongoro. Park położony jest w przepięknym miejscu wewnątrz wygasłego krateru, który 3 miliony lat temu zapadł się po wielkim wybuchu. Zajmuje zaledwie 300 km kw., ale zagęszczenie zwierząt jest tu bardzo duże. Przy odrobinie szczęścia zobaczymy wszystkie zwierzęta z Wielkiej Afrykańskiej Piątki. Krater Ngorongoro należy do jednego z Siedmiu Naturalnych Cudów Afryki.

DZIEŃ 7 Park Narodowy Serengeti

Safari w Serengeti. Serengeti jest najczęściej odwiedzanym parkiem narodowym w Tanzanii, ale przez swoją wielkość nie często spotykamy innych turystów. Park słynie z Wielkiej Migracji zwierząt kopytnych (antylopy gnu, gazele, zebry). W parku Serengeti jest wiele lwów i około 500 gatunków ptaków.

DZIEŃ 8 Park Narodowy Serengeti

Safari w Serengeti. Drugi dzień spędzamy w Serengeti - jednym z największych parków narodowych w Tanzanii. Jeździmy po parku Land Cruiserem z odkrytym dachem w poszukiwaniu zwierząt z Wielkiej Afrykańskiej Piątki.

DZIEŃ 9 Park Narodowy Manyara

Safari w Manyara. Manyara nie jest wielkim parkiem, a do tego ⅔ jego powierzchni zajmuje jezioro Manyara. Różni się od pozostałych, które widzieliśmy wcześniej ponieważ jest mocno zarośnięty. Po safari jedziemy na peryferie miasteczka Mto wa Mbu, gdzie zobaczymy jak uprawiane są banany, ile jest odmian i czym się różnią. Zaglądamy też do typowego, wiejskiego domu zrobionego z ziemi, gałęzi i liści bananowca. Spróbujemy także piwo z bananów.

DZIEŃ 10 Zanzibar

Przelot z północnej części Tanzanii na Zanzibar. Czas na plażowanie. Możliwe snorkowanie, łowienie ryb, wypłynięcie na sąsiednią wyspę.

DZIEŃ 11 Zanzibar

Czas wolny na Zanzibarze

DZIEŃ 12 Stone Town

Jedziemy do Stone Town - starej części miasta Zanzibar. Spacerujemy wąskimi uliczkami pełnymi sklepów z pamiątkami i rękodziełem. Odwiedzamy Stary Fort, Katedrę i zobaczymy przejmujący pomnik niewolników na targu. W Stone Town znajduje się dom, w którym urodził się Farrokha Bulsara znany później jako Freddie Mercury. Płyniemy na Prison Island, gdzie jest rezerwat żółwi. Najstarszy mieszkaniec rezerwatu ma prawie 200 lat.

DZIEŃ 13 Zanzibar

Jedziemy na farmę pieprzu, do rezerwatu z małpami i do miasteczka Paje, gdzie znajduje się jedna z najładniejszych plaż na wyspie.

DZIEŃ 14 Zanzibar

Wylot do Polski.

KOSZT: 1650 zł + 1830 USD

GRUPA: 8-10 osób

CENA ZAWIERA:

- hotele
- transport
- bilety wstępu i opłaty w parkach
- śniadania w wybranych hotelach
- lunch boxy w czasie safari
- ubezpieczenie

CENA NIE ZAWIERA

- lot do Tanzanii i powrót (ok. 3-4 tys. zł)
- lot na safari (ok. 250 USD)
- wyżywienie
- wiza turystyczna (50 USD)
- testy na COVID-19
- napiwki