Wycieczka do Wietnamu

TERMIN:

Wrzesień 2024
Listopad 2024
Marzec 2025
Kwiecień 2025

GRUPA: 8-10 osób

Wietnam to jedno z najpiękniejszych i najbardziej różnorodnych miejsc Azji Południowowschodniej. Szczyci się długą historią, niesamowitą architekturą, piękną przyrodą, wieloma miejscami wpisanymi na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i co najważniejsze prawdopodobnie najlepszym jedzeniem na świecie.

Wycieczka do Wietnamu - ZAPRASZAMY!

DZIEŃ 1

Wylot z Warszawy.

DZIEŃ 2 Ho Chi Minh (Sajgon)

Przylot do Sajgonu, zakwaterowanie. Spacerem po największym mieście zaczyna się nasza wycieczka do Wietnamu. Kierujemy się w stronę francuskiej dzielnicy, gdzie zobaczymy Siedzibę Komitetu Ludowego, katedrę Notre Dame, pocztę i zaglądamy na targowisko Ben Thanh.

DZIEŃ 3 Delta Mekongu

Rano wyruszamy do Delty Mekongu – rzeki o długości 4,5 tys. km, na której od wieków toczy się życie (pływające domy i kilka targów). Przyjeżdżamy do prowincji Ben Tre, gdzie mamy rejs łódką wzdłuż pięknych kanałów Mekongu. Mijamy wioski, plantacje owocowe, ogrody. Zatrzymujemy się w rodzinnej wytwórni cukierków kokosowych. Obiad w restauracji z lokalnymi potrawami.
Opuszczamy prowincję Ben Tre i jedziemy do Can Tho, gdzie po kolacji będzie czas wolny w centrum miasta.

DZIEŃ 4 Delta Mekongu

Jedziemy autobusem do przystani, skąd statek motorowy zawiezie nas do Cai Rang, który jest największym pływającym targiem spożywczym w Delcie Mekongu. Setki łodzi wypełnionych jest owocami i warzywami. Dalej płyniemy motorówką wąskimi odnogami Mekongu do lokalnego sadu, gdzie rosną tropikalne owoce sezonowe.
Po obiedzie powrót do Sajgonu. Wieczorem czas wolny.

DZIEŃ 5 Świątynia Cao Dai i tunele Cu Chi

Rano wyruszamy do Wielkiej Świątyni Cao Dai – centrum kaodaizmu. Bogato zdobiona świątynia przyciąga co roku 3 mln swoich wiernych.
Po obiedzie (lokalne potrawy) jedziemy do tuneli Cu Chi, z których korzystali partyzanci w wojnie z Amerykanami. W tunelach można spróbować manioku, który był głównym pożywieniem partyzantów, a także postrzelać z broni typu AK-47 lub MK-16 na pobliskiej strzelnicy.
Wieczorem wyjeżdżamy nocnym sypialnym autobusem z Sajgonu do Nha Trang.

DZIEŃ 6 Nha Trang

Nha Trang jest ważnym portem rybackim, nadmorskim kurortem z licznymi hotelami i restauracjami specjalizującymi się w owocach morza. Mamy czas wolny na zakupy, spacer promenadą wzdłuż 7-kilometrowej plaży, czy kąpiel w ciepłym Morzu Południowochińskim.
Po południu jedziemy do Pagody Lang Son, która stoi na szczycie wzgórza. Nad głównym budynkiem pagody widać 14-metrowy posąg Buddy, do którego można dojść po 120 stopniach.
Odwiedzamy Katedrę Nha Trang, a wieczorem mamy czas wolny.

DZIEŃ 7 Nha Trang

Jedziemy do Czamskich Wież Pro Nagar – jednego z najważniejszych zabytków czamskich w Wietnamie, zbudowanego w VIII w. Odwiedzamy małą galerię fotograficzną Long Thanha (znanego fotografa wietnamskiego).
Wieczorem wyjeżdżamy sypialnym autobusem z Nha Trang do Hoi An.

DZIEŃ 8 Hoi An

Hoi An o imponującym dziedzictwie historycznym uważane jest za najpiękniejsze miasto Wietnamu. Idziemy na spacer po starej dzielnicy Hoi An, gdzie napotykamy pomnik polskiego architekta. Przepiękne zabytkowe budynki, mosty, domy-rury, chińskie i japońskie domy zgromadzeń sprawiły, że Hoi An znalazło się na liście Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO.
W tym miasteczku jest wielu krawców, którzy w ciągu kilkunastu godzin są w stanie uszyć nam na miarę tradycyjny wietnamski strój ao dai, spodnie, elegancką koszulę, a nawet buty.

DZIEŃ 9 My Son

Rano wyjeżdżamy do My Son, które w IV-XIII w. było czamskim centrum religijnym. Znajdziemy tam pozostałość po 70 świątyniach, z których 20 wciąż jest w dobrym stanie. My Son niegdyś zarośnięte było dżunglą leży w pięknym miejscu otoczonym dwoma pasmami górskimi. Było to miejsce ceremonii religijnej królów z dynastii Champa. Kompleks świątyń My Syn jest najważniejszym zabytkiem tego rodzaju w Wietnamie. W czasie wojny wietnamsko-amerykańskiej był bazą Vietcongu i został mocno zniszczony.
Po powrocie do Hoi An mamy czas wolny, który możemy spędzić w wielu kawiarniach, restauracjach, czy małych sklepikach słynących z dobrych tkanin.

DZIEŃ 10 Hue

Po śniadaniu jedziemy pociągiem z Da Nang do Hue, najpiękniejszą trasą kolejową wzdłuż wybrzeża Morza Południowochińskiego. Pociąg powoli wije się po górskich zboczach pokonując wiele zakrętów.

DZIEŃ 11 Hue

Hue to dawna stolica i jedno z najważniejszych miejsc w historii Wietnamu. Rozrzucone wokół Hue grobowce cesarzy z dynastii Nguyen są jedną z największych atrakcji Wietnamu. Zwiedzamy grobowce Khai Dinha (połączenie architektury europejskiej i wietnamskiej), Tu Duca i Gia Longa (założyciela dynastii).
Następnie zwiedzamy Cytadelę, która wpisana jest na Listę UNESCO. Jest ogromną twierdzą pełną pięknych budynków, w których niegdyś przebywali i mieszkali cesarze dynastii Nguyen. W obrębie Cytadeli leży Purpurowe Zakazane Miasto.
Przelot z Hue do Hanoi.

DZIEŃ 12 Hanoi

Hanoi jest najstarszą i jedną z najpiękniejszych stolic w Azji Południowo-Wschodniej. Zwiedzamy: dom Ho Chi Minha, pagodę na Jednej Kolumnie, która zbudowana została w 1049 roku, Świątynię Literatury (najstarszy i najpiękniejszy zespół architektoniczny Hanoi), oraz położone w sercu stolicy jezioro Hoan Kiem.
Wieczorem idziemy do Teatru Lalek na Wodzie.

DZIEŃ 13 Zatoka Ha Long

Rano wyruszamy do Zatoki Ha Long (wpisana na Listę UNESCO) skąd łodzią popłyniemy wokół skał krasowych wyrastających z morza. Odwiedzimy jedną z jaskiń, ukrytą wewnątrz olbrzymich skał.
Na statku zjemy tradycyjny obiad wietnamski m.in. z owocami morza.

DZIEŃ 14 Zatoka Ha Long

Do południa będziemy pływać statkiem po najpiękniejszym miejscu w Wietnamie – Zatoce Ha Long.
Powrót do Hanoi.

DZIEŃ 15 Hanoi

Wylot z Hanoi i tym samym kończy się nasza wycieczka do Wietnamu.

KOSZT: 1240 zł + 1180 USD

GRUPA: 8-10 osób

CENA ZAWIERA:

- hotele,
- transport autobusem i pociągiem,
- lot wewnętrzny,
- bilety wstępu,
- ubezpieczenie.

CENA NIE ZAWIERA

- bilety lotnicze do Wietnamu
(3500-4500 zł),
- wyżywienie (ok. 10-15 USD/dzień),
- napiwki,
- wiza (ok 120 zł).