Wycieczka do Wietnamu

TERMIN:

Październik 2021
Kwiecień 2022

GRUPA: 7-10 osób

DZIEŃ 1 Ho Chi Minh (Sajgon)

Przylot do Sajgonu, zakwaterowanie i spacer po największym mieście Wietnamu. Kierujemy się w stronę francuskiej dzielnicy, gdzie zobaczymy Siedzibę Komitetu Ludowego, katedrę Notre Dame, pocztę i zaglądamy na targowisko Ben Thanh. Wieczorem czas wolny, nocleg w hotelu.

DZIEŃ 2 Delta Mekongu

Rano wyruszamy do Delty Mekongu – rzeki o długości 4,5 tys. km, na której od wieków toczy się życie (pływające domy i kilka targów). Przyjeżdżamy do prowincji Ben Tre, gdzie mamy rejs łódką wzdłuż pięknych kanałów Mekongu. Następnie wózkiem silnikowym jedziemy przez wioski, mijamy pola ryżowe, ogrody. Zatrzymujemy się w rodzinnej wytwórni cukierków kokosowych. Obiad w nadrzecznej restauracji z lokalnymi potrawami.

Opuszczamy prowincję Ben Tre i jedziemy do Can Tho, gdzie będzie obiad i czas wolny na zwiedzanie. Nocleg w Can Tho w 4 gwiazdkowym hotelu.

DZIEŃ 3 Delta Mekongu

Śniadanie w hotelu. Jedziemy autobusem do przystani, skąd motorówka zawiezie nas do Cai Rang, który jest największym pływającym targiem w Delcie Mekongu. Setki łodzi wypełnionych jest owocami, warzywami, żywnością, itp. następnie motorówką płyniemy wzdłuż małych zielonych zatoczek do lokalnego sadu, gdzie są tropikalne owoce sezonowe.

Po obiedzie powrót do Sajgonu. Wieczorem czas wolny, nocleg w hotelu.

DZIEŃ 4 Świątynia Cao Dai i tunele Cu Chi

Rano wyruszamy do Wielkiej Świątyni Cao Dai – centrum kaodaizmu. Bogato zdobiona świątynia przyciąga co roku 3 mln swoich wiernych.

Po obiedzie (lokalne potrawy) jedziemy do tuneli Cu Chi, z których korzystali partyzanci w wojnie z Amerykanami. W tunelach można spróbować manioku, który był głównym pożywieniem partyzantów, a także postrzelać z broni typu AK47 lub MK16 na pobliskiej strzelnicy.

O godz. 20 wyjeżdżamy nocnym sypialnym autobusem z Saigonu do Nha Trang.

DZIEŃ 5 Nha Trang

Przyjeżdżamy do hotelu w Nha Trang. Nha Trang – ważny port rybacki, nadmorski kurort z licznymi hotelami i restauracjami specjalizującymi się w owocach morza. Do obiadu czas wolny na zakupy - spacer promenadą wzdłuż 7 kilometrowej plaży lub kąpiel w ciepłym Morzu Południowochińskim. Po południu jedziemy do Pagody Lang Son, która stoi na szczycie wzgórza. Nad głównym budynkiem pagody stoi 14 metrowy posąg Buddy do którego można dojść po 120 stopniach.

Odwiedzamy Katedrę Nha Trang. Wieczorem czas wolny, nocleg w hotelu.

DZIEŃ 6 Nha Trang

Taksówką jedziemy do Czamskich Wież Pro Nagar – jednego z najważniejszych zabytków czamskich w Wietnamie, zbudowanego w VIII w. Odwiedzamy małą galerię fotograficzną Long Thanha (znanego fotografa wietnamskiego).

Wyjazd sypialnym autobusem z Nha Trang do Hoi An o godz. 19.

DZIEŃ 7 Hoi An

Zakwaterowanie w hotelu.

Hoi An uważane jest za najpiękniejsze miasto Wietnamu o imponującym dziedzictwie historycznym Spacer po starej dzielnicy Hoi An. Przepiękne zabytkowe budynki, domy-rury i chińskie domy zgromadzeń sprawiły że Hoi An znalazło się na liście Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Wieczorem czas wolny, nocleg w hotelu.

DZIEŃ 8 My Son

Rano wyjazd autobusem do My Son, które było czamskim centrum religijnym w IV-XIII w. Można tam znaleźć pozostałość po 70 świątyniach, z których 20 wciąż jest w dobrym stanie. My Son składa się on z wielu świątyń Champa, w dolinie około dwóch kilometrów szerokości, otoczony przez dwa pasma górskie. Było to miejsce ceremonii religijnej królów z dynastii Champa, był też miejscem pochówku monarchów i bohaterów narodowych. Kompleks świątyń My Syn jest jednym z najważniejszych kompleksów świątynnych hinduizmu w południowo-wschodniej Azji i jest najważniejszym zabytkiem tego rodzaju w Wietnamie. Kompleks został w dużej mierze zniszczony w czasie wojny.

Wracamy do Hoi An łodzią, na której zjemy obiad z lokalnymi potrawami. Wolny czas w Hoi An możemy spędzić w wielu kawiarniach, restauracjach lub robiąc zakupy w małych sklepikach słynących z dobrych tkanin.

DZIEŃ 9 Hue

Po śniadaniu jedziemy pociągiem z Hoi An do Hue, najpiękniejszą trasą kolejową wzdłuż wybrzeża Morza Południowochińskiego. Czas wolny, nocleg w hotelu.

DZIEŃ 10 Hue

Hue – dawna stolica i jedno z najważniejszych miejsc w historii Wietnamu. Rozrzucone wokół Hue świątynie-grobowce cesarzy z dynastii Nguyen należą do największych atrakcji Wietnamu. Od rana zwiedzamy świątynie: Khai Dinha (połączenia architektury europejskiej i wietnamskiej), Ming Manga (w kształcie chińskiego znaku symbolizującego długowieczność). Jedziemy do wsi na pokaz wyrobów ręcznych: tradycyjnych stożkowych kapeluszy i kadzideł.

Obiad: bufet składający się z tradycyjnych potraw kuchni azjatyckiej i zachodniej. Następnie zwiedzamy Cytadelę (wpisana na Listę UNESCO) – ogromną twierdzę pełną pięknych pałacy i świątyń. W obrębie Cytadeli leży Purpurowe Zakazane Miasto. Wieczorem wyjazd autobusem do Hanoi.

DZIEŃ 11 Hanoi

Hanoi – najstarsza i jedna z najpiękniejszych stolic w Azji Południowo-Wschodniej. Zwiedzamy: dom Ho Chi Minh, Pagodę na Jednej Kolumnie – zbudowana w 1049 roku, Świątynię Literatury – najstarszy i najpiękniejszy zespół architektoniczny Hanoi, oraz położone w sercu Hanoi jezioro Hoan Kiem.

Wieczorem idziemy do Teatru Lalek na Wodzie Thang Long.

DZIEŃ 12 Zatoka Ha Long

Rano wyruszamy do Zatoki Ha Long (wpisana na Listę UNESCO) skąd łodzią popłyniemy wokół skał krasowych wyrastających z morza. Odwiedzimy jedną z jaskiń, farmę pereł.

Na statku zjemy tradycyjny obiad wietnamski m. in. z owocami morza.

DZIEŃ 13 Zatoka Ha Long

Do południa będziemy pływać statkiem po najpiękniejszym miejscu w Wietnamie – Zatoce Ha Long.

Powrót do Hanoi.

DZIEŃ 14 Hanoi

Dzień rezerwowy. Wylot z Hanoi.

KOSZT CAŁOŚCIOWY: około 6990 zł

(w zależności od kursu dolara, rodzaju noclegów, oraz cen biletów lotniczych) + wyżywienie

GRUPA: 7-10 osób

CENA 4100 zł + 740 USD ZAWIERA:

- bilety lotnicze
- hotele,
- transport autobusem i pociągiem,
- bilety wstępu do wymienionych miejsc,
- ubezpieczenie
- wiza
- lunch: Delta Mekong, Hue, Ha Long.

CENA NIE ZAWIERA

- wyżywienie (ok. 10-15 USD dziennie)