Wycieczka do Laos

TERMIN:

Grudzień 2024

GRUPA: 7-10 osób

DZIEŃ 1 Warszawa

Wylot z Warszawy do Tajlandii.

DZIEŃ 2 Bangkok

Przylot do Bangkoku, zakwaterowanie i spacer po największym mieście Tajlandii.

DZIEŃ 3 Bangkok

Zwiedzamy Miasto Aniołów, w którym jest ok. 400 bogato zdobionych świątyń buddyjskich i hinduistycznych. Zwiedzamy Pałac Królewski – najważniejsze miejsce dla Tajów – mnogość różnorodnych budowli, precyzja zdobień, intensywne kolory i przepych robią duże wrażenie, zwłaszcza Świątynia Szmaragdowego Buddy. Kierujemy się do największej i zarazem najstarszej świątyni Bangkoku – Wat Po, gdzie spoczywający Buddy mierzy 45 m długości i 15 m wysokości. Płyniemy wodnym tramwajem do świątyni Wat Arun. Wieczorem wsiadamy do nocnego pociągu i jedziemy na wschodnią granicę Tajlandii.

DZIEŃ 4 Pakxse

Zakwaterowanie w hotelu w Pakse. Jedziemy nad wodospady Tad Yuang, gdzie można się wykąpać oraz na Tad Fane. Popołudniu zwiedzamy Wat Phu – najbardziej spektakularną khmerską świątynię w Laosie wpisaną na Listę UNESCO. Nocleg w Pakxse.

DZIEŃ 5 4 tys. wysp

Jedziemy w rejon 4 tys. wysp na Mekongu, gdzie przy odrobinie szczęścia będziemy mogli zobaczyć zagrożony gatunek delfinów Irawadi. W rzece Mekong została ich już niecała setka, a najlepszym miejscem żeby je oglądać to pogranicze laotańsko-kambodżańskie. Nocnym autobusem jedziemy z Pekse w rejon Kong Lor.

DZIEŃ 6 Thakhek

Wcześnie rano wyjeżdżamy z Pakxe do Thakhek. Zwiedzamy okoliczne jaskinie: Słonia, Buddy i największą z nich Tham Nang Ene. Nocleg w Thakhek.

DZIEŃ 7 Jaskinia Kong Lor

Jedziemy z Thakhek w rejon jaskini Kong Lor. Zatrzymujemy się na punkcie widokowym The Rock View, gdzie w kilku miejscach rozwieszona jest tyrolka. Płyniemy do jaskini Kong Lor, która jest najdłuższą jaskinią w Laosie. Ma ponad 7 km długości, a w najwyższym miejscu 100 m wysokości. Jeśli woda nie będzie zbyt wysoka wynajętą łodzią wpłyniemy do jej wnętrza. Nocleg w Ban Kong Lor.

DZIEŃ 8 Jaskinia Kong Lor

Czas wolny nad rzeką Hinboun. Można popływać kajakiem, bądź wybrać się do jaskini Nam None, która nie została jeszcze do końca spenetrowana. Szacuje się, że może mieć nawet ok 15-30 km długości.

DZIEŃ 9 Phonsavan

Przejazd Kong Lor - Phonsavan. Nocleg w Phonsavan.

DZIEŃ 10 Phonsavan

Zwiedzamy Równinę Dzbanów, czyli Plain of Jairs. To tysiące urn porozrzucanych na Płaskowyżu Xieng Khouang. Powstanie ich datuje się na okres pomiędzy VI wiekiem p.n.e. a IX wiekiem n.e. Jedziemy także na farmę jedwabników, by zobaczyć proces produkcji jedwabiu. Przejazd Phonsavan – Vang Vieng. Nocleg w Vang Vieng.

DZIEŃ 11 Vang Vieng

Jedziemy za miasto zwiedzać Jaskinie Wody, do której wpływa się na wielkich dętkach. Obok znajduje się Jaskinia Słonia, w której po słoniu został już tylko symboliczny odcisk stopy i kawałek skały przypominający to dostojne zwierzę. Popołudniu jedziemy nad Błękitną Lagunę, gdzie wysoko w skale znajduje się wejście do Jaskini Złotego Kraba. Nocleg Vang Vieng.

DZIEŃ 12 Vang Vieng

Do południa czas wolny w Vang Vieng. Można wybrać się na rowery, wejść na punkt widokowy, lub zjechać na tyrolce. Po południu jedziemy do Luang Prabang. Nocleg w Luang Prabang.

DZIEŃ 13 Luang Prabang

Luang Prabang było dawną stolicą Laosu. Dziś jest prawdopodobnie najpiękniejszym miastem tego kraju, oraz jedną z jego największych atrakcji turystycznych. Luang Prabang jest umieszczone na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wcześnie rano zaglądamy na ulicę Sakkaline, gdzie mnisi rozpoczynają swój obrzęd: wychodzą na ulicę i „proszą” wyznawców buddyzmu o jedzenie. Po śniadaniu płyniemy łodzią po Mekongu do jaskiń Pak Ou. Stoi tam ponad 4 tysiące figurek buddyjskich. Jeśli będziemy mieli czas jedziemy nad wodospady Kuang Si. Nocleg Luang Prabang.

DZIEŃ 14 Luang Prabang

Ostatni dzień w Laosie spędzamy w Luang Prabang – miasteczku, którego urodę doceniono i w 1995 roku wpisano na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. To miejsce gdzie spotykamy najwięcej mnichów, ponieważ jest tu bardzo dużo pagód i stup buddyjskich. Zwiedzamy pagody i stupy buddyjskie m.in. Wat Xieng Thoung – najważniejszą w mieście. Wylot do Bangkoku.

DZIEŃ 15

Przelot Bangkok – Warszawa

KOSZT: 1290 zł + 1190 USD

GRUPA: 7-10 osób

CENA ZAWIERA:

- hotele,
- transport busem, pociągiem,
- lot wewnętrzny,
- bilety wstępu,
- ubezpieczenie.

CENA NIE ZAWIERA

- bilety lotnicze do Bangkoku
(ok. 3500-4500 zł),
- wyżywienie,
- wydatki własne,
- napiwki,
- wizy.