Wyprawy / Korea Południowa

TERMIN:

Wrzesień 2024
Październik 2024
Wrzesień 2025

GRUPA: 8-10 osób

Wycieczka do Korei Południowej. Zapraszamy!

Korea Południowa to nie tylko nowoczesna technologia, ale również kraj ogromniej ilości pałaców, buddyjskich świątyń i klasztorów.
Korea to kraj malowniczych krajobrazów, pięknych gór, wodospadów, wyjątkowej roślinności, zapierających dech w piersi klifów i wulkanów.
Korea to kimchi, czyli kiszona kapusta pekińska z czerwoną pastą gochujang.
Korea to kraj wielbicieli ryb i owoców morza, które można spróbować na wielu targach.
Korea to wyspa Jeju, a wyspa Jeju to koreańskie Hawaje.

DZIEŃ 1 Warszawa

Spotkanie na lotnisku w Warszawie i wylot do Seulu.

DZIEŃ 2 Seul

Seul jest stolicą i największym miastem Korei Południowej. Miasto pełne drapaczy chmur, niesamowitego gwaru ulicznego, pięknych pałaców, magicznych świątyń, miejsc wpisanych na listę UNESCO. Zwiedzamy Bramę Sungnyemun - Narodowy Skarb Korei.
Targ Namdaemun, to jedno z ważniejszych koreańskich targowisk, gdzie znajdziemy niezliczoną liczbę towarów wszelkiego rodzaju.
Nocleg w Seulu.

DZIEŃ 3 Suwon, Seul

Jedziemy do Suwon - miasta znajdującego się około 30 km od Seulu.
Oglądamy Fortecę Hwaseong Suwon, która została zbudowana w latach 1794–1796 przez króla Jeongjo z dynastii Joseon. Idziemy wzdłuż murów obronnych wzdłuż Fortecy i oglądamy Tymczasowy Pałac Hwaseong Haenggung.
Po południu wracamy do Seulu, gdzie idziemy do parku rozciągającego się na zboczach wzgórza Namsan, otaczającego wieżę N Seoulu. To najwyższy punk widokowy w stolicy o wysokości 236,7m.
Wieczorem spacerujemy wzdłuż strumienia Cheonggyecheon.
Nocleg w Seulu.

DZIEŃ 4 Seul

Rano wyruszamy do Pałacu Changdeokgung - rezydencji władców z dynastii Joseon z XV wieku.
Idziemy do Świątyni Jongmyo, która jest najstarszą na świecie świątynią konfucjańską. Wpisana jest na listę UNESCO.
Wieczorem przejazd do Sokcho i nocleg w Sokcho.

DZIEŃ 5 Seorak-san

Rano wyruszamy na całodzienną wycieczkę do Parku Narodowego Gór Seorak-san. Jest to największy park w całej Korei, obejmujący cześć łańcucha Gór Wschodniokoreańskich, wraz z ich najwyższym szczytem - górą Seorak.
Zobaczymy Wielkiego Buddę, świątynię Sinheungsa, panoramę z góry Ulsanbawi i wodospady Biryong, oraz Towangseong.
Nocnym autobusem jedziemy do Busan.

DZIEŃ 6 Busan

Busan to największe portowe miasto w Korei Południowej i druga pod względem wielkości metropolia w kraju.
Rano wybieramy się do pięknej świątyni buddyjskiej Haedong Yonggungsa. Położona jest na urwistym kamiennym zboczu nad brzegiem morza. Wybudowana została w 1376 r.
Następnie spacer wybrzeżem Igidae, które powstało ponad 80 milionów lat temu, kiedy wielokrotne erupcje wulkanu wyrzucały w powietrze wulkaniczny pył i lawę. Ta, spływała ze zbocza gór wprost do morza tworząc pionowe klify.
Jeżeli wystarczy nam czasu to pojedziemy na cmentarz żołnierzy ONZ, którzy zginęli w wojnie koreańskiej.
Nocleg w Busan.

DZIEŃ 7 Gyeongju

Rano wyjeżdżamy do Gyeongju. Miasto zwane jest też Złotym Miastem z uwagi na 1000-letnią historię jako stolica państwa Silla. Mówi się o nim, że jest Muzeum bez dachu gdyż posiada więcej świątyń, grobowców, pagód niż inne miasta w Korei.
Zobaczymy Daereungwon Tomb Complex - starożytne grobowce i kurhany, które dają wgląd w bogata historię państwa. Potem Cheomseongdae Observatory - pierwsze obserwatorium astronomiczne w Azji i Donggung Palace - pozostałości najstarszego istniejącego pałacu w Korei Południowej. Ciekawa jest też kamienna pagoda świątyni Bunhwangsa.
Nocleg w Busan.

DZIEŃ 8 Busan

Rano po śniadaniu jedziemy do miejsca zwanego 40-Step Culture. To tutaj zbierali się ludzie, którzy uciekali podczas wojny koreańskiej, aby przezwyciężyć trudności życiowe i ból spowodowany wojną.
Tower Busan jest wizytówką miasta, z której rozciąga się piękna panorama. Następnie idziemy na Gukje Market, targu wypełnionego straganami sprzedającymi różnorodne towary i oferujące pyszne koreańskie jedzenie.
Wieczorem przelot na wyspę Jeju.
Nocleg w mieście Jeju.

DZIEŃ 9 Jeju

Owalna wyspa Jeju mierzy 64 km ze wschodu na zachód i 26 km z południa na północ. Nazywana jest koreańskimi Hawajami. Niemalże pośrodku wyspy jest góra Halla, w kraterze której znajduje się jezioro.
Nadmorskie urwiska z klifami i wodospadami to duże atrakcje wyspy. Formy wulkaniczne (w tym góra Halla) wpisane są na listę UNESCO.
Dzisiaj mamy całodzienny trekking pod wulkan Halla sięgający 1950 m.
Nocleg w mieście Jeju.

DZIEŃ 10 Jeju

Rano po śniadaniu wyjeżdżamy zwiedzać wyspę Jeju.
Jedziemy na wodospad Cheonjeyeon, zwany Stawem Boga, lub Stawem Cesarza. Przepiękny wodospad składa się z trzech poziomów i Mostu Seonimgyo, czyli mostu 7 nimf.
Dalej znajduje się Jusangjeoui - przepiękne klify dochodzące do 25 m wysokości. Powstały w wyniku zjawiska spotkania się gorącej wulkanicznej lawy z zimną morską wodą. Najbardziej znaną formacją jest Oedolgae Rocks, zwana Samotną Skałą.
Wodospad Jeongbang spada z wysokości około 30 m z urwistego klifu na kamienistą plażę uchodząc prosto do morza.
Nocleg w mieście Jeju, lub Seongsan.

DZIEŃ 11 Jeju

Wczesnym rankiem idziemy na Seongsan Ilchulbonh. To wygasły wulkan z ogromnym kraterem. Koreańczycy przyjeżdżają tutaj, aby świętować Nowy Rok.
Po południu jedziemy do Stone Park - to muzeum i park ekologiczny przedstawiający przeszłość, teraźniejszość i przyszłość kamiennej kultury wyspy Jeju. Jedziemy też do Klasztoru Gwaneumsa - świątyni buddyjskiej, odbudowanej w 1912r.
W drodze powrotnej do hotelu zatrzymujemy się w Dongmun Market, gdzie możemy zjeść obiad (street food) i kupić drobne pamiątki.
Nocleg w mieście Jeju.

DZIEŃ 12 Seul

Rano przelot z Jeju do Seulu.
W stolicy Korei Południowej zwiedzamy Świątynię Jogyesa, która uznawana jest za symbol koreańskiego buddyzmu. Spacerem przechodzimy do Wioski Bukchon Hanok, odzwierciedlającej atmosferę Seulu sprzed 600 lat. Zwiedzamy pałac Gyeongbokgung, który jest największym z pięciu pałaców powstałych za czasów panowania dynastii Joseon.
Popołudniu idziemy na targ Gwanjang, gdzie będzie czas na ostatnie zakupy.
Nocleg w Seulu.

DZIEŃ 13 DMZ

Jedną z najciekawszych atrakcji podczas wizyty w Korei Południowej jest DMZ, czyli Strefa Zdemilitaryzowana. Jest to powstały w 1953 r. pas ziemi oddzielający Koreę Południową od Północnej. Ma szerokości 4 km i długości 238 km. Jest to najbardziej strzeżona i uzbrojona granica na świecie.
Zobaczymy most kolejowy, wysadzony podczas starć między obiema Koreami, ostatni podziurawiony kulami pociąg, który woził broń, Ołtarz Mangbaedan – miejsce pamięci, pomnik dziewczynek, które symbolizują wykorzystywanie Koreanek, w czasie japońskiej okupacji i Tunel nr 3, który został wydrążony przez wojska północnokoreańskie. Ze szczytu góry Dora zobaczymy zabudowania Korei Północnej, a jeśli będziemy mieli szczęście to także rolników pracjących na polach.
Nocleg w Seulu.

DZIEŃ 14 Seul

Wylot z Seulu i powrót do Polski.

KOSZT: 1400 zł + 1435 USD

GRUPA: 8-10 osób

CENA ZAWIERA:

- hotele,
- transport autobusem i pociągiem,
- loty wewnętrzne,
- bilety wstępu,
- ubezpieczenie,
- TFG, TFP.

CENA NIE ZAWIERA

- bilety lotnicze do Korei
(3300-4500 zł),
- wyżywienie (ok. 100-150 zł/dzień),
- napiwki,
- wydatki własne.