Wycieczka do Kambodży

GRUPA: 10 osób

TERMINY:

- Luty 2024

GRUPA: 8-10 osób

DZIEŃ 1 Phnom Penh lub Bangkok

Przylot do stolicy Kambodży – Phnom Penh, lub do Bangkoku – stolicy Tajlandii (w zależności od cen biletów lotniczych).

DZIEŃ 2 Phnom Penh

Przejazd do stolicy Kambodży – Phnom Penh. Wieczorem czas wolny. Nocleg w hotelu.

DZIEŃ 3 Phnom Penh

Jedziemy do Muzeum Ludobójstwa – Tuol Sleng. Dawna szkoła została tu przejęta przez Pol Pota i zamieniona na więzienie, które szybko stało się największym ośrodkiem tortur w kraju. W czasie szczytu rewolucji Czerwonych Khmerów dochodziło tam nawet do 100 morderstw dziennie. Jedziemy do Killing Fields – miejsce (wypełnione kośćmi i czaszkami) upamiętniające masowe egzekucje i ludobójstwo za czasów rządów Czerwonych Khmerów. W latach 1975-79 w Kambodży zginęło ponad 2 mln ludzi. Wieczorem czas wolny. Nocleg w hotelu w Phnom Penh.

DZIEŃ 4 Siem Reap

Przejazd z Phnom Penh do Siem Reap Zakwaterowanie w hotelu i wieczorny spacer po Siem Reap, które położone jest niedaleko kompleksu Angkor. Wieczorem czas wolny. Nocleg w hotelu w Siem Reap.

DZIEŃ 5 Siem Reap – Angkor

Zwiedzamy Angkor – zabytkowy kompleks miejski pozostały po dawnej stolicy Imperium Khmerskiego, składający się z licznych kamiennych budowli (miasta, zespoły świątynne, współczesny park archeologiczny) na obszarze ponad 400 km². Kompleks Angkor wpisany jest na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO i jest uważany za największe miasto na świecie w okresie sprzed rewolucji przemysłowej. Jedziemy do grupy świątyń Roluos, które są najstarszymi zabytkami na terenie Angkoru (IX w). Zwiedzamy świątynie: Lolei stojącą przy małym oczku wodnym, Preah Ko (Świątynia Świętego Byka) i Bakong zbudowaną przez króla Indravarmana I, który w 881 roku poświęcił ją bogu Śiwie. Po południu jedziemy do Angkor Thom – miasta z olbrzymimi uśmiechniętymi twarzami spoglądającymi w cztery strony świata. Wewnątrz Angkor Thom znajduje się Bayoan – najbardziej niezwykła budowla, do której wchodzi się przez 8 bram. Na 54 wieżach znajduje się ponad 200 ogromnych, zagadkowych kamiennych twarzy. Obok stoi Baphuon z wielkim leżącym Buddą, Taras Słoni z niemal naturalnej wielkości rzeźbami słoni i Taras Trędowatego Króla. Udajemy się na Górę Bakheng, gdzie odpoczniemy przy zachodzie słońca. Nocleg w hotelu w Siem Reap.

DZIEŃ 6 Siem Reap – Angkor

Drugiego dnia zwiedzania Angkoru jedziemy do najdalej oddalonej świątyni – Banteay Srei zwanej Twierdzą Kobiet. Jest jedną z najcenniejszych świątyń w całym kompleksie Angkor. Ściany świątyń pokryte są masą drobnych, delikatnych płaskorzeźb. Zatrzymujemy się w Muzeum Min Lądowych prowadzonym przez organizację zajmującą się jeszcze do dnia dzisiejszego rozminowywaniem Kambodży. Nocleg w hotelu w Siem Reap.

DZIEŃ 7 Siem Reap – Angkor Wat

Zwiedzamy Angkor Wat. Wcześnie rano udajemy się do Angkor Wat by podziwiać wschód słońca. W tej najsłynniejszej budowli sakralnej w Kambodży znajdziemy mistrzowsko rzeźbione dekoracje ścienne (m. in. 600 reliefów i 2000 wizerunków niebiańskich tancerek). Jedziemy dalej do, Banteay Kdei, Ta Keo, Ta Som i Ta Prohm. Ta ostatnia stoi na szczycie wzgórza, wdziera się do niej dżungla więc, budynki świątynne pokryte są korzeniami olbrzymich drzew. Nocleg w hotelu w Siem Reap.

DZIEŃ 8 Siem Reap – Tonle Sap

Robimy odpoczynek od świątyń i ruszamy na rejs po jeziorze Tonle Sap, które jest największym jeziorem w Azji Południowo-Wschodniej. Tu zobaczymy pływającą wioskę Choang Kneas, zamieszkiwaną przez Khmerów, Wietnamczyków, Muzułmanów. Znajduje się tu pływający rynek, przychodnia, szkoła. Przepłyniemy kajakami przez zalany las. Dotrzemy do miejscowości Kompong Phluk, gdzie domy stoją na 6 metrowych palach. Jesli zdążymy odwiedzimy farmę krokodyli. Nocleg w hotelu.

DZIEŃ 9 Sihanoukville

Przejazd autobusem z Siem Reap do Sihanoukville. Sihanoukville to kameralne centrum turystyczne, gdzie znajdziemy małe knajpki, wyborne jedzenie, białe plaże, błękitno-zielone morze. Zakwaterowanie w hotelu i spacer po plaży. Nocleg w hotelu w Sihanukville.

DZIEŃ 10 Sihanoukville – Koh Rong Samloem

Statkiem płyniemy na wyspę Koh Rong Samloem – rajskiej plaży. Wieczorem czas wolny w Sihanoukville. Nocleg w hotelu.

DZIEŃ 11 Sihanoukville – Ream National Park

Jedziemy do Parku Narodowego Ream. Nocleg w hotelu w Kampot.

DZIEŃ 12 Kampot

Zwiedzamy kolonialne miasteczko Kampot i jedziemy na farmę pieprzu

DZIEŃ 13 Phnom Penh

Idziemy do Pałacu Royal i Srebrnej Pagody, której nazwa wzięła się od koloru wystroju. Stoi tam Budda ozdobiony 9584 diamentami, z których największy – 24 karatowy znajduje się w koronie. Odwiedzamy świątynię Wat Phnom. Po południu robimy zakupy w Russian Market, miejsca gdzie tanio można kupić pamiątki, odzież, rękodzieła, biżuterie, … Wieczorem czas wolny. Wylot z Phnom Penh.

DZIEŃ 14 Polska

Przylot do Polski.

KOSZT CAŁOŚCIOWY: około 6950 zł

(w zależności od kursu dolara, rodzaju noclegów, oraz cen biletów lotniczych) + wyżywienie

GRUPA: 8-9 osób

CENA 1200 zł + 790 USD ZAWIERA:

hotele,
transport autobusem,
bilety wstępu,

CENA NIE ZAWIERA

biletu lotniczego Warszawa – Phnom Penh – Warszawa (ok. 2500-3000 zł)
wyżywienia
ubezpieczenia (ok. 70 zł)
wiza (35 USD)
taksówki