Wycieczka do Tajlandii

TERMIN:

GRUPA: 7-9 osób

DZIEŃ 1 Warszawa

Wylot z Warszawy do Tajlandii.

DZIEŃ 2 Bangkok

Przylot do Bangkoku, zakwaterowanie i spacer po największym mieście Tajlandii.

DZIEŃ 3 Bangkok

Zwiedzamy Miasto Aniołów, w którym jest ok. 400 świątyń buddyjskich i hinduistycznych. Zwiedzamy Pałac Królewski – najważniejsze miejsce dla Tajów – mnogość różnorodnych budowli, precyzja zdobień, intensywne kolory i przepych robią duże wrażenie, zwłaszcza Świątynia Szmaragdowego Buddy. Kierujemy się do największej i zarazem najstarszej świątyni Bangkoku – Wat Pho, gdzie spoczywający Budda mierzy 45 m długości i 15 m wysokości. Płyniemy wodnym tramwajem do świątyni Wat Arun.

DZIEŃ 4 Ayutthaya

W latach 1350-1767 Ayutthaya była stolicą tajskiego królestwa. Wprawdzie miasto zostało mocno splądrowane i zniszczone przez Birmańczyków, to jednak ruiny które zostały są imponujące. Zwiedzamy świątynie, które znajdują się poza wyspą (poza centrum): Wat Yai Chaimongkhon zbudowaną w XIV wieku, Wat Phanan Choeng Worawihan nad rzeką Pa Sak, Wat Phutthai Sawan i jedną z najbardziej znanych świątyń Ayutthaya - Wat Chaiwatthanaram.

DZIEŃ 5 Ayutthaya

Zwiedzamy Ayutthaya. Najwspanialsze świątynie znajdują się w objęciach trzech rzek Muang, Menam i Pa Sak tworząc Historyczny Park Ayutthaya. Wypożyczamy rowery i jedziemy zwiedzać Wat Phra Si Sanphet, Wat Thammikarat, Wat Phra Ram i Wat Maha That z tajemniczą twarzą Buddy zatopioną w konarach drzewa. Nocnym pociągiem jedziemy do Chiang Mai.

DZIEŃ 6 Chiang Mai

Chiang Mai to największe miasto i niepisana stolica północnej Tajlandii. Znajduje się tu ponad 300 obiektów świątynnych. Zwiedzamy część miasta otoczoną starymi murami. Za najstarszą świątynię uznaje się Wat Chiang Man (1296 r.), ale największym prestiżem szczyci się Wat Phra Singh ze względu na przechowywany tu wizerunek Buddy. Idziemy także do Wat Chedi Luang z olbrzymią zniszczoną ceglaną stupą.

DZIEŃ 7 Park Narodowy Chet Si

Jedziemy na całodzienną wycieczkę poza Chiang Mai. Odwiedzamy sanktuarium słoni. Możemy słonie nakarmić, pójść z nimi na spacer, lub wyszorować je w rzece. Po południu spacer po deszczowym lesie w Parku Narodowym Chet Si. Znajduje się tu 100 metrowy wodospad Bua Tong zwanym lepkim wodospadem. Dzięki temu, że ma strukturę wapienną możemy wejść po nim na górę wodospadu.

DZIEŃ 8 Doi Inthanon i Mea Klang Luang

Jedziemy na wodospady Wachirathan i Sirithan, następnie do Parku Narodowego, gdzie zdobywamy najwyższy szczyt Tajlandii - Doi Inthanon (2565 m n.p.m.). Pasmo górskie, w którym leży Doi Inthanon jest częścią Himalajów. Poniżej szczytu stoją dwie stupy, w których znajdują się królewskie prochy. Inthawichayanon był Władcą Chiang Mai i zasłynął z działań chroniących lasy w północnej Tajlandii. Zażyczył sobie by po jego śmierci pochowano go na górze Doi Luang. Tak też uczyniono, a nazwę zmieniono na Doi Inthanon. Po południu pójdziemy na krótki trekking przez góry i pola ryżowe, który zakończymy w wiosce Mea Klang Luang. Spróbujemy tam tajską kawę uprawianą na okolicznych zboczach gór.

DZIEŃ 9 Chiang Rai

Jedziemy do Chiang Rai - miasta należącego do Złotego Trójkąta, który związany jest z produkcją narkotyków na pograniczu Tajlandii, Birmy i Laosu. Pójdziemy na miejskie targowisko, obok którego znajduje się złota wieża zegarowa. Najważniejszą świątynia w Chiang Rai jest Wat Phra Kaew, gdzie niegdyś przechowywana była rzeźba Szmaragdowego Buddy. Odwiedzimy także Wat Mung Muang i Wat Phra Singha.

DZIEŃ 10 Chiang Rai

Zwiedzamy okoliczne atrakcje Chiang Rai. Zaczynamy od Wat Rong Seur Ten - Błękitnej Świątyni. W całym kompleksie niesamowity kolor indygo przeplata się ze złotymi zdobieniami. Natomiast czarnym kolorem odznacza się Baan Dam - Czarny Dom. To wyjątkowe muzeum, w którym przez ponad 25 lat żył i tworzył Thawane Duchanee. Ogromny posąg Guanyin - bogini miłosierdzia, oraz 9-cio piętrowa pagoda są częścią świątyni Wat Huay Pla Kang. By podziwiać okoliczną panoramę możemy wejść na najwyższe piętro pagody. Ostatnim miejscem do którego pojedziemy będzie Wat Rong Khun - Biała Świątynia. Cały kompleks zaprojektował i ufundował Chalermchai Kositpipat. Budowę rozpoczęto ponad 20 lat temu, a zakończy się prawdopodobnie za pół wieku. Mimo to świątynia jest otwarta i możemy ją zwiedzić. Wieczór spędzamy na nocnym targu z wyśmienitym ulicznym jedzeniem.

DZIEŃ 11 Phuket

Przelot z północnej Tajlandii na wyspę Phuket przy Półwyspie Malajskim.

DZIEŃ 12 Zatoka Phang Nga

Wypływamy łodziom do Zatoki Phang Nga by podziwiać kresowe skały i egzotyczne wyspy.

DZIEŃ 13 Phuket

Czas na plażowanie

DZIEŃ 14 Phuket

Czas na plażowanie, lub rejs na jedną z wysp Zatoki Phang Nga.

DZIEŃ 15 Phuket

Przelot Phuket – Warszawa

KOSZT CAŁOŚCIOWY: około 6950 zł

(w zależności od kursu dolara, rodzaju noclegów, oraz cen biletów lotniczych) + wyżywienie

GRUPA: 7-9 osób

CENA 1200 zł + 770 USD ZAWIERA:

hotele,
transport autobusem, pociągiem, minivanem,
bilety wstępu,

CENA NIE ZAWIERA

bilety lotnicze Warszawa – Bangkok – Warszawa (ok.2000-2400 zł)
bilety lotnicze w Azji (300-400 zł)
wyżywienie (ok. 10-15 USD dziennie)
wiza (35 USD)
ubezpieczenie (ok. 75 zł)