Wyprawy / Wietnam

TERMIN:

Lipiec -Sierpień 2023

GRUPA:

8-12 osób

DZIEŃ 1 Warszawa

Wylot z Warszawy do Sajgonu.

DZIEŃ 2 Ho Chi Minh (Sajgon)

Przylot do Sajgonu, zakwaterowanie i spacer po największym mieście Wietnamu. Kierujemy się w stronę francuskiej dzielnicy, gdzie zobaczymy Siedzibę Komitetu Ludowego, katedrę Notre Dame, pocztę i zaglądamy na targowisko Ben Thanh.
Nocleg w hotelu.

DZIEŃ 3 Delta Mekongu

Rano wyruszamy do Delty Mekongu – rzeki o długości 4,5 tys. km, na której od wieków toczy się życie (pływające domy, targi). Przyjeżdżamy do prowincji Ben Tre, gdzie mamy rejs łódką wzdłuż pięknych kanałów Mekongu. Następnie wózkiem silnikowym jedziemy przez wioski, mijamy pola ryżowe, ogrody. Zatrzymujemy się w rodzinnej wytwórni cukierków kokosowych. Obiad w nadrzecznej restauracji z lokalnymi potrawami.
Opuszczamy prowincję Ben Tre i jedziemy do Can Tho, gdzie będzie obiad i czas wolny na nocnym targu.
Nocleg w Can Tho.

DZIEŃ 4 Delta Mekongu

Płyniemy na targ Cai Rang, który jest największym pływającym targiem w Delcie Mekongu. Dziesiątki łodzi wypełnionych jest owocami i warzywami. Następnie kierujemy się wzdłuż małych zielonych zatoczek do lokalnego sadu, gdzie możemy spróbować tropikalne owoce.
Po obiedzie powrót do Sajgonu.
Wieczorem czas wolny, nocleg w hotelu.

DZIEŃ 5 Świątynia Cao Dai i tunele Cu Chi

Rano wyruszamy do Wielkiej Świątyni Cao Dai – centrum kaodaizmu. Bogato zdobiona świątynia przyciąga co roku 3 mln wiernych.
Po obiedzie (lokalne potrawy) jedziemy do tuneli Cu Chi, z których korzystali partyzanci w wojnie z Amerykanami. W tunelach można spróbować manioku, który był głównym pożywieniem partyzantów, a także postrzelać z broni typu AK47 lub MK16 na strzelnicy.
Wieczorem nocnym autobusem wyposażonym w łóżka jedziemy z Sajgonu do Nha Trang.

DZIEŃ 6 Nha Trang

Nha Trang to ważny port rybacki, oraz nadmorski kurort z licznymi hotelami i restauracjami specjalizującymi się w owocach morza. Do obiadu mamy czas wolny: zakupy, spacer promenadą wzdłuż 7 kilometrowej plaży, kąpiel w ciepłym Morzu Południowochińskim. Po południu jedziemy do Pagody Lang Son, która stoi na szczycie wzgórza. Nad głównym budynkiem pagody stoi 14 metrowy posąg Buddy do którego można dojść po 120 stopniach.
Odwiedzamy Katedrę Nha Trang, a wieczorem idziemy na nocny targ.
Nocleg w Nha Trang.

Dodatkowa opcja dla dzieci:

Park Rozrywki VinWonders.
Park leży na wyspie niedaleko Nha Trang. Wśród wielu atrakcji są baseny, zjeżdżalnie, rollercoaster, tyrolka, bungee, Japoński Ogród, rezerwat zwierząt…

DZIEŃ 7 Nha Trang

Jedziemy do Czamskich Wież Pro Nagar – jednego z najważniejszych zabytków czamskich w Wietnamie, zbudowanego w VIII w. Odwiedzamy małą galerię fotograficzną Long Thanha (znanego fotografa wietnamskiego), a potem mamy czas na plażowanie.
Wyjazd nocnym autobusem z Nha Trang do Hoi An.

Dodatkowa opcja dla dzieci:

Wodospady Ba Ho.
Spacer ścieżką po olbrzymich kamieniach, która prowadzi do kilku miejsc na rzece, gdzie można się kąpać. Na końcowym odcinku pojawiają się poręcze, liny, klamry, małpi mostek i wąskie kominy między skałami. 

DZIEŃ 8 Hoi An

Hoi An uważane jest za najpiękniejsze miasto Wietnamu o imponującym dziedzictwie historycznym. Spacer po starej dzielnicy Hoi An. Przepiękne zabytkowe budynki, domy-rury i chińskie domy zgromadzeń sprawiły, że Hoi An znalazło się na Liście Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO.
Jedziemy na wzgórza Ba Na, gdzie znajduje się Francuska Wioska, oraz Złoty Most trzymany przez parę ogromnych dłoni. Ze 150 metrowego mostu zawieszonego na 1400 m n.p.m. rozciąga się widok na Morze Południowochińskie, Da Nang, oraz park krajobrazowy.
Wieczorem w Hoi An zapalaja się setki lampionów, które tworzą niezapomniany klimat miasta.
Nocleg w Hoi An.

Dodatkowa opcja dla dzieci:

Warsztaty.
Warsztaty tworzenia tradycyjnych wietnamskich latarni, które są symbolem szczęścia, długowieczności, bogactwa. Można je tworzyć w dowolnym kształcie i rozmiarze, a także przyozdabiać i malować.

DZIEŃ 9 My Son

Rano wyjeżdżamy do My Son, które było czamskim centrum religijnym w IV-XIII w. Można tam znaleźć pozostałość po 70 świątyniach, z których 20 wciąż jest w dobrym stanie. Było to miejsce ceremonii religijnej królów z dynastii Champa, a także miejscem ich pochówku. Kompleks został w dużej mierze zniszczony w czasie wojny. To jedno z najważniejszych miejsc w Wietnamie. Wpisane jest na Listę UNESCO.
Na Starym Mieście Hoi An jest wiele restauracji i kawiarni, dużo sklepów i wiele zakładów krawieckich, gdzie można uszyć sobie sukienkę, płaszcz, garnitur, czy koszulę.
Nocleg w Hoi An.

Dodatkowa opcja dla dzieci:

Park Rozrywki.
 W Parku Rozrywki znajduje się m.in.: Kraina Przygód, Wyspa Kultury, Wodny Świat, safari rzeczne, czy Aleja Marzeń (połączenie architektury z różnych miast świata).

DZIEŃ 10 Hoi An

Jedziemy poza miasto Hoi An aby popłynąć tradycyjnymi wietnamskimi łodziami zrobionymi z palmowych liści. Miejscowi używają ich do przemieszczania się po rzece, oraz do połowu ryb.
Jedziemy pociągiem do Hue wzdłuż wybrzeża Morza Południowochińskiego. Jedziemy najpiękniejszą trasą kolejową w Wietnamie.
Nocleg w Hue.

DZIEŃ 11 Hue

Hue to dawna stolica i jedno z najważniejszych miejsc w historii Wietnamu. Rozrzucone wokół Hue świątynie-grobowce cesarzy z dynastii Nguyen należą do jednej z największych atrakcji Wietnamu. Od rana zwiedzamy grobowce: Khai Dinha (połączenie architektury europejskiej i wietnamskiej), Gia Longa (pierwszego cesarza Nguyen), czy Tu Duca (mieszanka architektury wietnamskiej i chińskiej). Na obrzeżach miasta Hue są miejsca, gdzie zobaczymy jak robi się tradycyjne kapelusze wietnamskie i kadzidełka.
Następnie zwiedzamy Cytadelę - ogromną twierdzę pełną pięknych budowli. W obrębie Cytadeli leży Purpurowe Zakazane Miasto. Cytadela wraz z grobowcami wpisana jest na Listę UNESCO.
Wieczorem wyjazd autobusem do Hanoi.

Dodatkowa opcja dla dzieci:

Rzeka Perfumowa.
Rejs smoczą łodzią po Rzece Perfumowej.

DZIEŃ 12 Hanoi

Hanoi jest najstarszą i jedną z najpiękniejszych stolic w Azji Południowo-Wschodniej. Zwiedzamy: dom Ho Chi Minh, Pagodę na Jednej Kolumnie, której pierwowzór zbudowany był w 1049 roku, Świątynię Literatury – najstarszy i najpiękniejszy zespół architektoniczny Hanoi, oraz położone w sercu Hanoi jezioro Hoan Kiem.
Wieczorem idziemy do Teatru Lalek na Wodzie Thang Long.
Nocleg w Hanoi.

DZIEŃ 13-14 Zatoka Ha Long

Dwa dni spędzamy w Zatoce Ha Long. Śmiało można powiedzieć, że jest to najpiękniejsze miejsce w Wietnamie. Łodzią będziemy pływać wokół skał krasowych wyrastających z morza. Odwiedzimy jedną z jaskiń, oraz farmę pereł.
Na łodzi będzie można ćwiczyć taj chi, poddać się masażowi, śpiewać karaoke (które Wietnamczycy uwielbiają), czy sprawdzić się w łowieniu kalmarów.
Nocleg na łodzi.

DZIEŃ 15 Hanoi

Wylot z Hanoi.

KOSZT: 1240 zł + 980 USD

GRUPA: 7-10 osób

CENA ZAWIERA:

- hotele,
- transport autobusem i pociągiem,
- bilety wstępu,
- ubezpieczenie.

CENA NIE ZAWIERA

- bilety lotnicze (3500-4500 zł),
- wyżywienie (ok. 10-15 USD/dzień),
- napiwki,
- wiza (ok 120 zł).