Wyprawy / Wietnam z Sapą

TERMIN:

GRUPA: 7-9 osób

DZIEŃ 1 Warszawa

Wylot z Warszawy.

DZIEŃ 2 Ho Chi Minh City

Przylot do Ho Chi Minh City czyli Sajgonu. Nocleg w Sajgonie.

DZIEŃ 3 Ho Chi Minh City

Zwiedzamy Sajgon (Ho Chi Minh City). Jedziemy do chińskiej dzielnicy Cholon, która jest jednym z najbardziej ożywionych centrów handlowych Sajgonu. Jest tu kilka pagód w chińskim stylu. Wracamy do centrum, gdzie znajduje się Bitexco Financial Tower. Wjeżdżamy na punkt widokowy skąd rozpościera się panorama miasta. Wieczorem wyjazd nocnym autobusem do Mui Ne. Nocleg w Mui Ne.

DZIEŃ 4 Mui Ne

Mui Ne to małe rybackie miasteczko, gdzie w kadziach produkuje się sos rybny. Mui Ne znane jest z z olbrzymich ruchomych wydm przy plaży. Jedziemy poza miasto do zespołu świątyń dawnego królestwa Czampy z VIII wieku – Thap Poshanu. Są jednymi z najstarszych świątyń w Wietnamie. Po południu mamy czas wolny na plażowania, a dla chętnych kitesurfing i windsurfing. Nocleg w Mui Ne.

DZIEŃ 5 Dalat

Wcześnie rano jedziemy do Dalat. To górska miejscowość, która w czasie kolonialnym była popularnym miejscem dla Francuzów, którzy przyjeżdżali tu kiedy mieli dość upałów na nizinach. W Dalat produkuje się najlepsze wietnamskie wino. Zwiedzamy katedrę, Pałac Letni cesarza Bao Daia, oraz Szalony Dom Nga. Nocleg w Dalat.

DZIEŃ 6 Dalat

Autem lub skuterami jedziemy na wodospad Datanla, oraz do Centrum Medytacji w Bambusowym Lesie, gdzie żyje ponad stu mnichów buddyjskich. Po południu lecimy samolotem do Danang. Nocleg w Danang.

DZIEŃ 7 Da Nang

Jedziemy na wzgórze Ba Na, gdzie znajduje się Francuska Wioska oraz otwarty w tym roku Złoty Most trzymany przez parę ogromnych dłoni. Ze 150 metrowego mostu zawieszonego na 1400 m n.p.m. rozciąga się widok na Danang, Morze Południowochińskie oraz park krajobrazowy Ba Na – Nui Chua. Nocleg w Da Nang.

DZIEŃ 8 Da Nang

Jedziemy do Kokosowej Wioski (niedaleko Hoi An), gdzie będziemy pływać w Bambusowych Łodziach. W tym miejscu najbardziej odważni będą mogli także pojeździć na bawołach. Po południu jedziemy do Hue. Nocleg w Hue.

DZIEŃ 9 Hue

Jedziemy na całodniową wycieczkę do jednej z najbardziej malowniczych jaskiń w Wietnamie – Phong Nha. Znajduje się ona na terenie Parku Narodowego, który wpisany jest na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Nocleg w Hue.

DZIEŃ 10 Hue

Wynajmujemy skutery z jedziemy za miasto, gdzie stoi Amfiteatr Cesarski oraz grobowce cesarzy Nguyen: Dong Khanha, Thieu Tri, Gia Longa, oraz Duc Duca. Wieczorem przejazd autobusem nocnym do Hanoi.

DZIEŃ 11 Hanoi

Przyjazd do Hanoi. Czas wolny w stolicy Wietnamu. Nocleg w Hanoi.

DZIEŃ 12-13 Sa Pa

Jedziemy na 2 dni do Sapy. Miejscowość położona jest na stromym stoku, która otoczona jest górami z tarasowymi polami ryżowymi. Tereny te zamieszkują różne grupy etniczne: Czerni Hmongowie, Czerwoni Doa, rodowici Kinh. W czasie górskiego spaceru zobaczymy okolice Czerwonej Rzeki i doliną Muong Hoa dojdziemy do wioski Cat Cat. Kolejnego dnia odwiedzimy wioskę Czarnych Hmongów – Y Linh Ho, a także wioskę Ta Van zamieszkałą przez mniejszość D Zay wykazującą się silną chińską kulturą.

DZIEŃ 14 Hoa Lu

Jedziemy do Hoa Lu i Tam Coc w prowincji Ninh Binh– miejsce ze wspaniałymi formacjami wapiennymi – to lądowy odpowiednik Zatoki Ha Long. Odwiedzimy dawna stolicę starożytnego królestwa Wietnamu, oraz małą łódką popłyniemy do Tam Coc (trzy jaskinie). Nocleg w Hanoi.

DZIEŃ 15 Hanoi

Przelot Hanoi-Warszawa.

KOSZT CAŁOŚCIOWY: około 6900 zł

(w zależności od kursu dolara, rodzaju noclegów, oraz cen biletów lotniczych) + wyżywienie

GRUPA: 7-9 osób

CENA 1150 zł + 740 USD ZAWIERA:

hotele,
transport autobusem i pociągiem,
bilety wstępu,

CENA NIE ZAWIERA

bilety lotnicze Warszawa – Sajgon,
Hanoi – Warszawa (ok.2200-2600 zł)
bilet lotniczy w Wietnamie
(ok. 400-450 zł)
wyżywienie (ok. 10-15 USD dziennie)
ubezpieczenie (ok. 75 zł)
wiza (100 zł)