Wycieczka do Japonii

TERMIN:

Czerwiec 2024
Wrzesień 2024

GRUPA: 9-12 osób

DZIEŃ 1 Warszawa

Wylot z Warszawy.

DZIEŃ 2 Hiroshima

Przylot do Tokio. Jedziemy szybkim pociągiem typu shinkansen do Hiroshimy. Zakwaterowanie w hotelu.

DZIEŃ 3 Hiroshima

Zwiedzamy zamek Hiroshima, który został całkowicie zniszczony przez bombę atomową w 1945 roku. Idziemy do Parku Pamięci i Pokoju, gdzie znajduje się Muzeum, oraz pomnik Canotaf z nazwiskami ofiar bomby. Niedaleko znajduję się symbol cierpienia i zniszczeń atomowych – Atomic Dome – pozostałości po wybuch bomby atomowej. Po południu idziemy na Hondori Shop Street.

DZIEŃ 4 Miyajima

Całodniowa wycieczka na wyspę Miyajima. Jedziemy pociągiem a następnie płyniemy promem. Na wyspie znajduje się najbardziej znaną japońska brama Tori, która stoi na wodzie. Jest ona częścią kompleksu świątyń Itsukushima. Jeśli będzie dobra widoczność wyjeżdżamy kolejką linową na górę Misen.

DZIEŃ 5 Kurashiki – Himeji

Przejazd pociągiem Hiroshima – Kurashiki – Himeji – Kioto. Zatrzymujemy się w miejscowości Kurashiki, i idziemy do dzielnicy Bikan – urocze miejsce nad rzeką, gdzie pracują artyści rękodzielnicy. Po dwugodzinnym spacerze wsiadamy do pociągu i zatrzymujemy się w Himeji. Na wzgórzu stoi najpiękniejszy zamek w Japonii – Zamek Białej Czapli.

DZIEŃ 6 Kioto

Zwiedzamy Kioto – dawną stolicę cesarstwa. Jedziemy do Złotego Pawilonu, gdzie niegdyś szogun spędzał swoją emeryturę. Magicznym miejscem w Kioto jest świątynia Fushimi Inari poświęcona bogini ryżu. Jest to dom tysiąca czerwonych bram tori. Jeśli wystarczy nam czasu pojedziemy do Bambusowego Lasu w dzielnicy Arashiyama

DZIEŃ 7 Osaka

Jedziemy pociągiem na cały dzień do Osaki. Zwiedzamy świątynię Shitennoji – jedna z najstarszych świątyń Japońskich z 593 r. Wokół znajduje się jeszcze m.in. Brama Główna, Złota Sala, oraz cmentarz – jakże inny niż te które odwiedzamy w Polsce. Idziemy także do zamku Osaka, w parku w centrum miasta, z którego rozciąga się panorama miasta. Wieczór spędzamy na gwarnej ulicy Dotonbori.

DZIEŃ 8 Nara

Całodzienne zwiedzanie Nary – dawnej stolicy Japonii – do której jedziemy pociągiem. Idziemy do parku Nara, gdzie znajduje się kilka świątyń do których prowadzą ścieżki, a wzdłuż nich stoją kamienne latarnie porośnięte mchem. W Kasuga Taisha pomiędzy czerwonymi filarami wisi kolejnych kilkadziesiąt lamp. Najważniejszą świątynią w Narze jest Todai-ji, w której 16 metrowy Budda siedzi na płatkach lotosu.

DZIEŃ 9 Koyasan

Jedziemy do Koyasan gdzie w lesie stoi 115 świątyń. To jedno z najbardziej świętych miejsc w Japonii. Żeby dojechać do Koyasan trzeba skorzystać z pociągu, oraz kolejki linowej. To tu ponad 200 lat temu Kobo Daishi zakłada własny odłam buddyzmu – shingon. Prócz kilkunastu świątyń w tej niewielkiej miejscowości znajduje się niesamowity cmentarz Okunion.

DZIEŃ 10 Tokio

Przejazd pociągiem do Tokio. Idziemy do starej części Asakusy, w której znajduje się najstarsza świątynia buddyjska Senso-ji. Wokół niesamowitej świątyni znajduje się specyficzne miejsce: stare, niewielkie domki, wąskie uliczki, urocze sklepiki z manufakturą, kobiety w kimonach, stragany i oczywiście tłum ludzi. Najbardziej modną dzielnicą dla młodych Japończyków jest Shibuya. To tu znajduje się najbardziej znane skrzyżowanie, gdzie na zielone światło dla pieszych na pasy wchodzi dziesiątki osób. Wjeżdżamy na punkt widokowy najwyższej wieży w Tokio - Skytree. Możliwy nocleg w kapsułach.

DZIEŃ 11 Fuji

Jedziemy do miejscowości Kawaguchiko, która leży u podnóża góry Fuji na wysokości 1000 m n.p.m. Fuji jest najwyższą górą Japonii (3776 m. n.p.m.) i czynnym wulkanem, ale ostatnia erupcja miała miejsce pod koniec 1707 roku. Jest też świętą górą dla wyznawców shintoizmu – tradycyjnej religii japońskiej opartej na mitologii. W 2013 roku górę Fuji wpisano na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

DZIEŃ 12 Kamakura

Zwiedzamy Kamakurę. Na początku jedziemy pociągiem elektrycznym do Wielkiego Buddy Daibutsu, który mierzy 11 metrów i waży 93 tony. Tuż obok znajduje się Hase-der – zespół świątyń z 11-głową Kannon, jaskinią, oraz setkami statuetek Jizo. Idąc od strony morza głównym bulwarem miasta mijamy 3 bramy torii i dochodzimy do świątynnego pawilonu Tsurugaoka Hachiman-gu.

DZIEŃ 13 Tokio

Zwiedzamy Tokio. Najbardziej modną dzielnicą dla młodych Japończyków jest Shibuya. To tu znajduje się najbardziej znane skrzyżowanie, gdzie na zielone światło dla pieszych na pasy wchodzi dziesiątki osób. Metrem jedziemy na główny dworzec Tokio, gdzie niedaleko znajduje się Pałac Cesarski Kokyo, który możemy oglądnąć tylko z zewnątrz. Wieczór spędzamy w Shinjuku. Możliwy nocleg w kapsułach. Jeśłi bedziemy Tuż obok dworca Ueno jest kilka uliczek w których można spróbować japońskiego, ulicznego jedzenia. Można tu także kupić ubrania, buty, zegarki, pamiątki…

DZIEŃ 13 Nikko

Jednodniowy wypad do Nikko, gdzie zwiedzamy świątynie m. in. kompleks chramów Nikkō Tōshō-gū, który został wzniesiony jako mauzoleum ku czci pierwszego szoguna z rodu Tokugawa.

DZIEŃ 14 Tokio

Wylot do Polski.

KOSZT: 1600 zł + 1460 USD

GRUPA: 9-12 osób

CENA ZAWIERA:

- hotele,
- bilety wstępu,
- ubezpieczenie.

CENA NIE ZAWIERA

- bilet lotniczy do Japonii
(ok. 3500-4900 zł),
- pociągi w Japonii (ok. 2300 zł),
- wyżywienie
- wydatki własne.