Wyprawy / Wietnam - wrzesień 2023

TERMIN:
II poł września 2023

GRUPA:
7-10 osób

DZIEŃ 1 Warszawa

Wylot z Warszawy.

DZIEŃ 2 Ho Chi Minh City

Przylot do Ho Chi Minh City czyli Sajgonu.
Nocleg w Sajgonie.

DZIEŃ 3 Ho Chi Minh City

Zwiedzamy Sajgon (Ho Chi Minh City). Idziemy do Pałacu Niepodległości oraz Muzeum Pozostałości Wojennych, gdzie znajduje się duży zbiór zdjęć pokazujących wojnę, oraz jej skutki (np.: ofiary Agent Orange). Po południu idziemy do dzielnicy francuskiej - najbardziej reprezentacyjnej dzielnicy Ho Chi Minh City. Wieczorem wyjazd nocnym autobusem do Mui Ne.
Nocleg w Mui Ne.

DZIEŃ 4 Mui Ne

Mui Ne to małe rybackie miasteczko, gdzie w kadziach produkuje się sos rybny. Mui Ne znane jest z olbrzymich ruchomych wydm. Przejdziemy się kanionem Bajkowego Strumyku i zajrzymy do wioski rybackiej. Jeśli nam wystarczy czasu pojedziemy poza miasto do zespołu świątyń dawnego królestwa Czampy z VIII wieku – Thap Poshanu. Po południu mamy czas wolny na plażowania.
Nocleg w Mui Ne.

DZIEŃ 5 Da Lat

Wcześnie rano jedziemy do Da Lat. To górska miejscowość, która w czasie kolonialnym była popularnym miejscem dla Francuzów, którzy przyjeżdżali tu kiedy mieli dość upałów na nizinach. W Da Lat produkuje się najlepsze wietnamskie wino. Idziemy zobaczyć m.in.: katedrę, oraz Szalony Dom Nga, który przypomina architekturę Gaudiego.
Nocleg w Da Lat.

DZIEŃ 6 Da Lat

Jedziemy poza miasto zobaczyć imponujący wodospad Słonia, oraz niesamowitą pagodę Linh Phouc. Żeby zobaczyć wodospad Datanla przejeżdżamy przez plantację kawy. Jeśli będziemy mieli czas pojedziemy do Parku Glinianych Rzeźb. Po południu lecimy samolotem do Da Nang.
Nocleg w Da Nang.

DZIEŃ 7 Da Nang

Jedziemy na wzgórza Ba Na, gdzie znajduje się Francuska Wioska, oraz Złoty Most trzymany przez parę ogromnych dłoni. Ze 150 metrowego mostu zawieszonego na 1400 m n.p.m. rozciąga się widok na Morze Południowochińskie, Da Nang, oraz park krajobrazowy Ba Na – Nui Chua. Po południu jedziemy na półwysep Son Tra, gdzie stoi świątynia Linh Ung z ogromnym białym pomnikiem Lady Buddy. Obok jest punktu widokowy na Danang.
Nocleg w Da Nang.

DZIEŃ 8 Da Nang

Czas na plażowanie. Po południu jedziemy do Hue na obiad do Cafe on Thu Wheels. Po drodze zatrzymujemy się przy grobowcu Gia Long - pierwszego cesarza dynastii Nguyen.
Przejazd nocnym autobusem do Hanoi.

DZIEŃ 9 Hanoi

Przyjazd do Hanoi. Czas wolny w stolicy Wietnamu.
Wieczorem wyjeżdżamy na północ Wietnamu do Sapy.
Nocleg w Sapa.

DZIEŃ 10-11 Sapa

Sapa położona jest na stromym stoku i otoczona jest górami z tarasowymi polami ryżowymi. Tereny te zamieszkują różne grupy etniczne: Czerni Hmongowie, Czerwoni Doa, rodowici Kinh. W czasie górskiego spaceru/trekkingu zobaczymy jak mieszkają Wietnamczycy na górskich terenach. Możliwy wjazd na najwyższy szczyt Indochin - Fansipan, który ma 3143 m.
Nocleg w Sapa.

DZIEŃ 12-13 Zatoka Ha Long

Dwa dni i jedną noc spędzimy w Zatoce Ha Long, która wpisana jest na Listę UNESCO. Łodzią będziemy pływać wokół skał krasowych, których w zatoce są setki. Odwiedzimy jedną z jaskiń ukrytą wewnątrz olbrzymich skał.

DZIEŃ 14 Hoa Lu

Jedziemy do Hoa Lu i Tam Coc w prowincji Ninh Binh– miejsce ze wspaniałymi formacjami wapiennymi – to lądowy odpowiednik Zatoki Ha Long. Odwiedzimy dawna stolicę starożytnego królestwa Wietnamu, oraz małą łódką popłyniemy do Tam Coc (trzy jaskinie).
Nocleg w Hanoi.

DZIEŃ 15 Hanoi

Przelot Hanoi-Warszawa.

KOSZT: 1600 zł + 1130 USD

GRUPA: 7-10 osób

CENA ZAWIERA:

- hotele,
- transport autobusem, autem,
- bilety wstępu,
- lot w Wietnamie,
- ubezpieczenie.

CENA NIE ZAWIERA

- bilety lotnicze do Wietnamu
(ok. 3500-4200 zł)
- wyżywienie (ok. 10-15 USD/dzień)
- wiza (ok. 120 zł)