Aktualności

Sylwester na Sri Lance

01 stycznia 2018
Autor:
Rafał

Walgama.

Pomiędzy Mirissą, a Matarą na południowym wybrzeżu Sri Lanki leży niewielka miejscowość Walgama. Tu mamy zarezerwowany hotel, więc tu spędzamy Sylwestra. Za wiele się nie spodziewamy, ponieważ Sri Lanka to kraj buddyjski, więc nadejście Nowego Roku świętują w kwietniu. Mimo wszystko na południowym wybrzeżu wyspy odpoczywa wielu turystów, więc Sylwester musi być! W hotelowej restauracji pustki więc idziemy nad morze (kilkadziesiąt metrów dalej). W restauracjach jest trochę ludzi, którzy przyszli na kolację, ale w barach na razie pusto. Nawet na wielkim placu przygotowanym na huczną zabawę z DJ-em i laserami, gdzie wstęp zmienione z 400 rupii na “za darmo” są pustki. 

Po kolacji idziemy do baru z muzyką na żywo, ale niestety twórczość zespołu daje wiele do życzenia. W każdym razie jest zabawnie. Lekko zawiedzeni wracamy do hotelu z którego z daleka słychać muzykę, mamy nadzieją że coś się zmieniło i zabawa trwa na dobre. Ale niestety nie, tu także pusto. Przecież to niemożliwe żeby na Sri Lance tak spędzić Sylwestra.

Światła laserów

O 23.25 podjąłem decyzję, że bierzemy tuk-tuka i jedziemy do Mirissy oddalonej o 7 km od naszego hotelu. Tam jest ostatnia szansa na dobrą zabawę. Po 20 minutach docieramy na Mirissa Beach. Bingo! Na całej długości plaży (prawie jeden kilometr) setki ludzi bawi się w rytm muzyki. Z kilkunastu barów i restauracji stojących wzdłuż wybrzeża na plaży płynie głośna muzyka. Tuż przy morzu rozłożonych jest kilka scen dla DJ-ji, przed którymi kłębią się tłumy rozbawionych ludzi. Plaża jest szeroka, ale w niektórych miejscach ocean podchodzi blisko więc ludzie tańczą w wodzie. Idziemy wzdłuż, jest bardzo głośno i ciasno, muzyka z kolejnych knajp miesza się. Co jakiś czas ktoś puści w niebo sztuczne ognie, a światła laserów krążą po całej plaży. …, 3, 2, 1, PÓŁNOC! Niebo rozświetla się na kolorowo. Mamy Nowy Rok! HAPPY NEW YEAR!!! W Polsce trzeba jeszcze czekać 4,5 godziny.

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *