Aktualności

wrócimy na Sri Lankę!

06 maja 2015
Autor:
Rafał

dowietnamu.pl-94 dowietnamu.pl-94-2 dowietnamu.pl-94-3 dowietnamu.pl-94-4
Nasza wycieczka do Sri Lanki niestety już się skończyła. Każdy kto wraca z tego kraju jest zauroczony i bardzo mile wspomina czas spędzony na tej małej wyspie.
Przejechaliśmy pół Sri Lanki autem, pociągami, autobusem, oraz tuk-tukami i pierwsze gigantyczne wrażenie wywarły na nas krajobrazy, które zaskakują swoją różnorodnością i soczystym zielonym kolorem. Piękne górskie trasy kolejowe biegną zboczami gór i przecinają pola herbaciane, a inne na wybrzeżu prowadzą tuż przy plażach Oceanu Indyjskiego. Ogromne wrażenie robią też zwierzęta: te duże – wieloryby czy słonie (które są na wyciągnięcie ręki), oraz małe – małpy czy warany, które dostojnie przecinały naszą drogę (nawet w miastach). Sri Lanka to jednak nie tylko urzekająca przyroda, ale także pozostałości po historyczne miastach. Przez kilka dni zwiedzaliśmy dawne stolice Sri Lanki, które są dowodem na wielkość dawnego Cejlonu.
Nasz czas spędzony na Cejlonie będziemy mieli długo w pamięci i mimo tego, że już wcześnie zwiedziliśmy trochę Azji, to na pewno chętnie wrócimy na tą wyspę, ponieważ naprawdę warto!

Kolejna wyprawa na Sri Lankę przewidziana jest już na jesień. Więcej szczegółów tutaj.
dowietnamu.pl-94-8 dowietnamu.pl-94-5 dowietnamu.pl-94-6 dowietnamu.pl-94-7

(Jeden komentarz)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *