Aktualności

Luang Prabang

13 listopada 2017
Autor:
Rafał

Laos-dowietnamu.pl-mnich Laos-dowietnamu.pl-mekong Laos-dowietnamu.pl-jaskinia2 Laos-dowietnamu.pl-temple
Wczoraj wieczorem przyjechaliśmy do Luang Prabang i w związku z tym, że jutro po południu opuszczamy to miasto to postanowiliśmy dziś intensywnie pozwiedzać okolicę. Jutro natomiast mamy plan na zwiedzanie tutejszych świątyń. Wcześnie rano zaglądamy więc na chwilę na ulicę Sakkaline. Przed godziną 6 mnisi rozpoczynają swój obrzęd: wychodzą na ulicę i w rzędzie jeden za drugim “proszą” o jedzenie, które wyznawcy buddyzmu wkładają do ich jałmużniczych mis. Kilkudziesięciu mnichów w swoimi szafranowych szatach podąża główną ulicą. Niestety na Sakkaline Road jest to już w dużym stopniu skomercjalizowane – miejscowi sprzedają ugotowany ryż i zapraszają na małe taboreciki, z których rozdaje się mnichom dary.
Zaraz po szybkim ulicznym śniadaniu popłynęliśmy łodzią po Mekongu do jaskiń Pak Ou. Stoi tam ponad 4 tysiące figurek buddyjskich. Jest to najbardziej znana jaskinia w okolicach Luang Prabang (i oczywiście także nieoświetlona). Na szczęście mieliśmy swoje latarki. Zatrzymaliśmy się także w Whisky Village, gdzie produkuje się lokalny alkohol. Tuż przy rzece Mekong jest obóz słoni i płynąc łodzią już z daleka widzieliśmy jak kilka słoni idzie do rzeki na kąpiel. Po chwili staliśmy przy nich i karmiliśmy trzciną cukrową 13 słoni.
Ostatnim etapem naszej całodziennej wycieczki wokół Luang Prabang są wodospady Kuang Si.
Laos-dowietnamu.pl-slon Laos-dowietnamu.pl-slon2 Laos-dowietnamu.pl-wodospad2 Laos-dowietnamu.pl-wodospad3 Laos-dowietnamu.pl-wodospad4i Laos-dowietnamu.pl-wodospad4