Aktualności

Hoi An – Wietnam

21 lipca 2013
Autor:
Rafał

IMG_6913 IMG_7306 IMG_7314 IMG_7317

Już we wrześniu wyruszymy na kolejną wyprawę do Wietnamu, gdzie jednym z przystanków będzie Hoi An.
Miasto położone w środkowym Wietnamie jest jednym z najpiękniejszych i najczęściej odwiedzanych miejsc w tym kraju. Dawniej Hoi An było ważnym portem handlowym. W latach 90 XX wieku władze miasta chciały wyburzyć starą dzielnicę z sypiącymi się domami i wybudować tu nowe osiedle. Pracujący w tym czasie w My Son polski architekt  Kazimierz Kwiatkowski sprzeciwił się temu i dzięki jego staraniom zaczęto remontować zabytkowe kamienice.
Po kilku latach Hoi An wpisano na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO.
Miasto Hoi An jest pełne cudów architektury, łączącej elementy stylów: chińskiego, japońskiego, francuskiego i wietnamskiego. W Starej Dzielnicy jest wiele zabytkowych Domów Zgromadzeń, świątyń czy warsztatów. Najcenniejszym zabytkiem w Hoi An jest Japoński Kryty Most wybudowany przez przybyszów z Japonii. Jest to prawdopodobnie jedyny zadaszony most na świecie, w którym znajduje się świątynia.

IMG_6944 IMG_6963

Hoi An jest miastem krawców. Słynie z wysokiej jakości materiałów, z których szyją ubrania na miarę, a gotowy garnitur można odebrać już następnego dnia.
Wieczorami bary i restauracje oświetlone tradycyjnymi czerwonymi latarniami z materiału przyciągają do siebie zapachem na sajgonki czy zupę pho.
Spacerując malowniczymi uliczkami pełnymi sklepów, restauracyjek i małych galerii mamy wrażenie że czas cofną się tu o kilkadziesiąt lat.

Najbliższa wyprawa do Wietnamu już we wrześniu. Mamy jeszcze wolne miejsca! Plan wyprawy

IMG_7000 IMG_7014 IMG_7016 P1080350

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *