Aktualności

Pociąg i łódka

09 listopada 2023
Autor:
Rafał

Train Street.

Ostatni czas w Wietnamie spędzamy w Zatoce Ha Long. Przyjechaliśmy do niej z Hanoi, gdzie piliśmy kawę/piwo w nieoczywistym miejscu: na torach kolejowych. Między ciasno stojącymi budynkami stolicy prowadzą tory, a właściwie przeciskają się, ponieważ jest tak mało miejsca. Część Train Street została już przez władze miasta zamknięta dla turystów, ponieważ uznano, że stanowi zagrożenie. Cześć, na której jesteśmy (nie wiadomo dlaczego) nadal jest otwarta. Kręcą się tu jednak mundurowi i pilnują porządku. Jest tu kilka kawiarni, których stoliki ustawione są wzdłuż ścian budynku, i mają otwarte na tory pomieszczenia na parterze i piętrach. Turyści kręcą się na torach. Kilka minut przed pociągiem mundurowi i właściciele kawiarni ożywiają się. Składają stoliki i instruują, jak należy siedzieć, aby skład pociągu nas nie zahaczył. Pociąg z Hanoi do Ho Chi Minh City przejeżdża dosłownie kilkanaście centymetrów od nas.

Odpoczynek

Zatoka Ha Long to najlepsze miejsce, aby zakończyć naszą wycieczkę. Po intensywnych kilkunastu dniach wypchanych różnego rodzaju atrakcjami, mamy teraz czas na nic nierobienie. Zauroczeni gapimy się na olbrzymie skały, które powoli przesuwają się za burtą i jeszcze bardziej spowalniają czas, który spędzamy na łodzi. W restauracji degustujemy wyszukane i pięknie podane potrawy (jak nie w Wietnamie). 

Zdarzają się oczywiście też chwile, które wymagają od nas nieco więcej energii: kajaki, pływanie, taj chi, cooking class, czy karaoke na statku. 

No i koniec

Na zakończenie Kasia napisała w mediach społecznościowych:
No i koniec. Piękna przygoda. Wietnam zwiedzony samolotem, pociągiem, nocnym autobusem, skuterem, statkiem, kajakiem, łódką i przede wszystkim stopami. Była kąpiel w morzu, w zatoce, zdobyty najwyższy szczyt. Upał i ulewa. Zjedzone pysznie, szczęśliwie nie przełożyło się na przywieziony nadbagaż w biodrach. Do tego wspaniała damska ekipa…”.

Marzena dodała:
„Różnorodność kraju zachwyca, inna kultura, inne spojrzenie na życie, kontrasty ogromne dzięki, którym doceniasz swoje życie”.

Kolejna wycieczka do Wietnamu już na wiosnę 2024!

Przeczytaj więcej o naszych podróżach w Azji:

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *