Aktualności

Rekiny wielorybie

03 grudnia 2022
Autor:
Rafał

Wycieczka na Filipiny.

Wróciliśmy kilka dni temu z Filipin. Jedną z ostatnich rzeczy jaką tam zrobiliśmy, a zarazem najbardziej ekscytującą było oglądanie największych ryb na świecie. Na pewno było to coś co każdy z nas zapamięta do końca życia.

Rekiny wielorybie na Oslob

Z miasta Cebu (na wyspie Cebu) jedziemy kilka godzin na południe do Oslob. To  miejsce, gdzie możemy obserwować rekiny wielorybie. Nie tylko obserwować, ale także pływać z nimi. Oczywiście rekiny wielorybie aby przypłynęły w to miejsce są nęcone jedzeniem, dlatego pływają tu w grupie. Wskakujemy do wody z maską i rurką. Za chwilę pojawiają się ogromne potwory umaszczone charakterystyczną szachownicą. Mają prawdopodobnie 10 metrów długości i kilkanaście ton wagi. Jak na taką masę świetnie radzą sobie w wodzie, są dość zwinne. 

Respekt

Rekiny wielorybie mają szeroką paszczę, którą wciągają wodę z drobnym pokarmem. Przy takim rozmiarze ciała muszą zjeść ogromną masę planktonu, skorupiaków i drobnych rybek. Mimo, tego, że tak groźnie się nazywają (rekiny wielorybie) są łagodne i nie zagrażają człowiekowi. Dlatego możemy czuć się swobodnie w ich towarzystwie, choć nie zawsze się da, ponieważ czujemy respekt przed tak dużą rybą. Oczywiście przed pływaniem z rekinami dostajemy instrukcje jak zachowywać się w ich towarzystwie. Mimo to budzą duży respekt, zwłaszcza wtedy, gdy z otwartym pyskiem kierują się prosto na nad. To niesamowite uczucie pływać tak blisko tych zwierząt.

Kolejna wycieczka na Filipiny już w lutym i marcu 2023!

Przeczytaj więcej o naszych podróżach w Azji:

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *