Aktualności

Tłoczne ulice Osaki

27 czerwca 2024
Autor:
Rafał

Umeda Sky Building.

Zaraz po śniadaniu jedziemy pociągiem do Osaki. Miasto uważane jest za serce Japonii, tętniące życiem i energią, które jest ważnym ośrodkiem przemysłowym, handlowym, ale też rozrywkowym i naukowym. Po Tokio i Jokohamie to trzecie co do wielkości miasto w kraju. 

Tuż przy stacji Osaka znajduje się Umeda Sky Building – jeden z najbardziej rozpoznawalnych wieżowców w kraju. Konstrukcja składa się z dwóch 173-metrowych wież połączonych na szczycie spektakularnym tarasem widokowym (39 piętro). Mamy niesamowity widok na Osakę. Umeda Sky Building to symbol nowoczesności i innowacji miasta. 

Zamek Osaka

W dalszą drogę udajemy się do Zamku Osaka, który jest jednym z najważniejszych zabytków historycznych w kraju. Pierwotnie zbudowany w XVI wieku przez słynnego Toyotomi Hideyoshiego. Zamek jest symbolem potęgi, jak i zawiłości historycznych. Charakterystycznym elementem jest główna wieża, czyli donżon, otoczona fosą i  murami obronnymi. Ze szczytu wieży rozpościera  się malowniczy widok na miasto i okolicę, przyciągając rzesze turystów. Wnętrze zamku przekształcono w muzeum, w którym znajdują się zbroje, starodruki i inne przedmioty związane z historią zamku. Są też interaktywne rekonstrukcje historycznych scen.

Dotonbori

Następnym naszym miejscem w Osace jest Dotonbori. To  barwna i tętniąca życiem  dzielnica, znana jako jedno z najbardziej rozpoznawalnych i żywiołowych miejsc w całym kraju. Cechą charakterystyczną są jaskrawo oświetlone neony i wielkie, ruchome reklamy.  Dzielnica rozciąga się wzdłuż kanału Dotonbori, który wieczorem ożywa.

Restauracje i stragany uliczne oferują szeroki wybór dań, od szybkich przekąsek po wykwintne posiłki. Jest tu również duży wybór sklepów od małych po ogromne sieci handlowe.

Przeczytaj więcej o naszych podróżach:

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *