Aktualności

Wietnam – wrzesień-październik 2014

31 maja 2014
Autor:
Rafał

_MG_2669 _MG_1023
Zaczynamy przygotowania do kolejnych azjatyckich wypraw. Na pierwszy rzut pójdzie Wietnam i będzie to już we wrześniu. Wylądujemy na południu w mieście Ho Chi Minh City zwanym inaczej Sajgonem. To największe miasto Wietnamu, centrum businessowe i rozrywkowe. Z Sajgonu pojedziemy do Delty Mekongu, której ujście obejmuje 600 km wybrzeża. Będziemy pływać czółnami po wąskich kanałach Mekongu i próbować azjatyckie owoce. Przed wyjazdem do Nha Trang (będzie tam odpoczynek na plaży i kąpiel w ciepłym morzu Południowochińskim) pojedziemy do kolorowej świątyni Cao Dai i podążymy śladami partyzantów Wietkongu w tunelach Cu Chi.
Przesuwając się na północ nasza wycieczka do Wietnamu zatrzyma się w środkowej części kraju – w Hoi An – pięknym miasteczku, w którym znajdziemy polskie ślady. W Hoi An będzie rejs rzeką, spacer po kolorowych uliczkach, oraz odwiedziny My Son – czamskiego centrum religijnego z V-XII w. Kolejny przystanek to Hue – dawna stolica Wietnamu, w której zobaczymy cesarskie miasto z ogromną cytadelą i grobowcami cesarzy Nguyen.
_MG_2115 _MG_3610
Żeby nie tracić cennego czasu, sypialnym autobusem nocnym pojedziemy do Hanoi. W stolicy Wietnamu zobaczymy najpiękniejsze zabytki i pagody, pójdziemy śladami Ho Chi Minha, oraz będziemy mieli okazję kupić pamiątki na największym targu. Na koniec naszej wycieczki do Wietnamu zostaje perełka – Zatoką Ha Long. Setki skał krasowych wyrastających z morza tworzą przepiękne miejsce, znane z wielu filmów.
Nie wspomniałem jeszcze o pokazach sztuki walki, delikatnych owocach morza, kolorowej jaskini, mauzoleum Ho Chi Minha, pływających wioskach, cukierkach ananasowych czy najpiękniejszym szlaku kolejowym… i oczywiście przepyszne jedzenie.
Wymarzone miejsce dla fotografii!!!

Szczegółowy plan tutaj.

_MG_3730 _MG_3817 _MG_4094 _MG_4060

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *