Aktualności

Wyraki z Bohol

26 listopada 2022
Autor:
Rafał

Czekoladowe Wzgórza

Kolejny dzień na Filipinach i kolejna wyspa. Płyniemy promem z Cebu na Bohol. Tym razem nie jest to morska wycieczka, ale lądowa. Oglądamy atrakcje na wyspie m.in.: wyraki. Najpierw jednak jedziemy na Czekoladowe Wzgórza, które poprzez swoje kształty tworzą niezwykłą panoramę. Wchodzimy na jedno ze wzgórz, aby z góry zobaczyć jak dziwny krajobraz stworzyły. 

Senne wyraki

Znanym miejscem na Bohol, którego nie można przegapić, jest rezerwat, gdzie mieszkają wyraki. To małe małpki, które mierzą 8-15 cm. W ciągu dnia są mało aktywne, siedzą na drzewach i przysypiają. Czasem otworzą oczy, żeby zobaczyć jak wiele gapiów jest wokół. Obok siedzi pracownik rezerwatu, który pokazuje, gdzie są, ponieważ, łatwo je przegapić. Spacerujemy w ciszy, ponieważ wyraki nie wytrzymują dużego stresu i mogą wtedy popełnić samobójstwo. Są prześmieszne: duże oczy, ogon jak u szczura i zabawne paluchy. Piotr w rezerwacie kupił paczkę białych robaków, nieźle przyprawionych. Nie jestem tylko pewny czy to była przekąska dla ludzi, czy może pożywienie dla wyraków. Ale wszystkim smakowało. W rezerwacie znajdujemy też inne zwierzęta (nie tylko wyraki): warany, cyweta – ta która zjada kawę i ją wydala, sowy, króliki, ogromne motyle, kaczki, kozy.

Lunch jemy na statku podczas pływania rzeką Loboc, która wije się między palmami kokosowymi. Potem jeszcze kościół, pogrzeb, sklep z pamiątkami, kawa…

Kolejna wycieczka na Filipiny już w lutym i marcu 2023!

Przeczytaj więcej o naszych podróżach w Azji:

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *