Aktualności

Binondo i Intramuros

19 marca 2024
Autor:
Rafał

Wycieczki na Filipiny.

Niedawno wróciliśmy z Filipin, a już rozpoczynamy kolejną wyprawę do tego wyspiarskiego kraju.

Wylądowaliśmy w Manili, gdzie w chińskiej dzielnicy mamy hotel. Dzielnica nosi nazwę  Binondo i wita nas ogromną bramą w chińskim stylu. Ulice ozdobione są czerwonymi lampionami, a na słupach wiją się kolorowe smoki. Jest  bardzo duży ruch, a do najlepszych restauracji ustawiają się długie kolejki głodnych. W samym centrum, na placu Lorenco Ruiza, stoi kościół Binondo z charakterystyczną ośmiokątną dzwonnicą. Jest to także sanktuarium pierwszego świętego Filipin – Lorenzo Ruiza, który zginął śmiercią męczeńską w Japonii. 

Jose Rizal

Rzeka Pasig dzieli Binondo i Intramuros, które otoczone jest grubymi murami. To część miasta wybudowana przez Hiszpanów ponad 400 lat temu. Zniszczona doszczętnie podczas drugiej wojny światowej i odbudowywana w latach 50-tych przyciąga wielu turystów. Intramuros nie jest zbyt rozległe, dlatego spacerujemy z jednego końca na drugi zatrzymując się przy najważniejszych miejscach: Fort Santiago, stara kamienica Casa Manila, katedra, pomnik ofiar 1945 roku, Baluarte de San Diego, potężne mury, czy kościół św. Augustina.

Z  Intramuros dochodzimy do Parku Rizala, gdzie wśród wielu atrakcji i pomników znajduje się scena egzekucji największego bohatera narodowego Filipin, Jose Rizala.

Przeczytaj więcej o naszych podróżach w Azji:

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *