Aktualności

El Nido – filipiński raj

07 lutego 2023
Autor:
Rafał

El Nido.

Miejscowość El Nido na wyspie Palawan to bez wątpienia jedno z najpiękniejszych miejsc na Filipinach. Miasteczko położone jest na wybrzeżu i otoczone wysokimi górami. Są tak blisko, że zdają się wisieć nad miastem. W El Nido jest dużo małych sklepików z pamiątkami, wiele restauracji i barów, oraz sporo agencji turystycznych. Prawdopodobnie jest tu teraz więcej turystów niż miejscowych, ale nie ma się co dziwić, ponieważ jesteśmy w szczycie sezonu. 

Jak w raju

Spędzamy tu dwa dni, które wykorzystujemy na pływanie po okolicznych wyspach. 

Łódź na początek nie chce odpalić. Kapitan dolewa do silnika coś z małej buteleczki i… dalej nic. Dwóch członków załogi otwierają pokład (aby dostać się do silnika) i za pomocą sznurka siłowo odpalają diesel. Ruszamy więc w kierunku wysp. Załoga co jakiś czas dobija do brzegu, bądź zatrzymuje się w miejscu, gdzie jest coś fajnego. Snurkujemy, odpoczywamy na plażach, pływamy kajakami. Jest przepięknie. Jak w raju.

Tylko owoców szkoda...

Większość z tych wysp nie jest zamieszkała, więc zdarza nam się, że na długiej plaży jesteśmy sami. Przewodnik pokazuje nam gdzie warto jest snurkować i często już na niewielkiej głębokości mamy niesamowite widoki. Chłopaki z łodzi przygotowują nam lunch: rozkładają stół na długiej plaży. Jesteśmy tu sami. Nie do końca sami, ponieważ przy naszym stoliku kręci się wychudzony pies.

Zrobili dobre jedzonko na grillu, które w tych okolicznościach przyrody smakuje wyśmienicie. Tylko owoców szkoda. W czasie przenoszenia ich z łodzi na plażę porwała je wysoka fala.

Przeczytaj więcej o naszych podróżach w Azji:

(Jeden komentarz)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *