Aktualności

Gorąca wyspa Palawan

09 lutego 2023
Autor:
Rafał

Wystraszony żółw niedaleko wyspy Palawan.

Drugi dzień w El Nido (na wyspie Palawan) bierzemy łódź i płyniemy w morze. Wokół jest tyle wysp z pięknymi plażami i miejscami do snurkowania, że moglibyśmy spędzić tu cały tydzień. Miejscowi, którzy z nami płyną starają się pokazać nam te najlepsze miejsca. Wskakują z nami do wody i pokazują, gdzie mamy pływać. Jedno miejsce było dla mnie dość zaskakujące. Przepływaliśmy przez niezbyt głębokie miejsca, gdzie była tak wysoka roślinność, że wydawało się jakbyśmy byli w podwodnej dżungli. Pływanie między tymi gęstymi krzakami było dość dziwne i nieprzyjemne, ponieważ falując wraz z wodą ocierały się o nas. Należało szukać wolnej przestrzeni do przepłynięcie przez ten las roślin, który sięgał niemal powierzchni wody. Było jak w labiryncie. W pewnym momencie z dna zerwał się sporej wielkości wystraszony żółw i pomknął gdzieś w dal. 

Żar z nieba

Zatrzymujemy się też na wyspie zwanej Helikopter, ponieważ swoim kształtem przypomina ten podniebny pojazd. Na Helikopterze mamy snurkowanie, albo relaks na plaży. Natomiast kajakami pływamy po Małej Lagunie wokół której sterczą poszarpane ciemne skały. Jest tam też niewielka plaża z drobniutkim piaseczkiem, a woda jest krystalicznie czysta i ciepła.

Jest bardzo gorąco, żar leje się z nieba więc chwila nieuwagi i mamy spalone słońcem odsłonięte części ciała. Trzeba bardzo uważać.

Plaże Palawan

El Nido to miasteczko położone przy plaży. Jednak niewiele osób z niej korzysta, ponieważ parkuje tutaj dużo łodzi, którymi turyści wypływają w morze. Niedaleko El Nido jest kilka dużo ładniejszy plaż, które przyciągają swoim urokiem i ciszą. Plaża na którą wszyscy chętni przyjeżdżają by oglądać zachód słońca to Las Cabanas. To modne miejsce z wieloma restauracjami i pięknymi widokami na okoliczne wyspy. To jedno z ładniejszych miejsc na wyspie Palawan.

Przeczytaj więcej o naszych podróżach w Azji:

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *