Aktualności

Głosowanie w Hanoi

15 października 2023
Autor:
Rafał

Komisja nr 392.

Jesteśmy w Hanoi. Jest 15 października 2023 roku. 

Zaraz po śniadaniu, aby spełnić swój obywatelski obowiązek, całą grupą poszliśmy do ambasady RP. Już po drodze mijaliśmy Polaków, którzy szli do, lub wracali z ambasady. Znajduje się tam Obwodowa Komisja nr 392. 

550 osób + ...

Stanęliśmy w kolejce, ponieważ sala, gdzie oddaje się głosy może pomieścić zaledwie kilka osób. Czas w kolejce leci szybko, ponieważ pani z ambasady częstuje wodą, opowiada o Wietnamie i mówi, że dzisiaj w Hanoi jest chłodniej. Hmmmm, jest około 25-27 st. C). Za nami ustawia się spora kolejka. Wchodzę. W salce po sprawdzeniu paszportu wpisują mnie na listę głosujących, dostaję kartę z nazwiskami kandydatów do sejmu i senatu, zakreślam krzyżyki i wrzucam karty do urny. W Polsce jeszcze wszyscy śpią, ponieważ jest 5.45 (w Hanoi 10.45).

W Wietnamie są się dwie Komisje Obwodowe, a na listę wpisanych jest około 550 osób. Pani mówi, że to dwa razy więcej niż zwykle. Prócz tych 550 osób są też takie jak ja, które przyszły do komisji i zostały dopisane do listy głosujących na podstawie zaświadczenia o prawie do głosowania. Ile ich przyjdzie? To okaże się przy zamknięciu głosowania.

Teraz czekamy na wyniki.

Przeczytaj więcej o naszych podróżach w Azji:

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *