Aktualności

Hopping w El Nido

21 listopada 2022
Autor:
Rafał

El Nido.

Najbardziej znanym miejsce na filipińskiej wyspie Palawan jest oczywiście El Nido. To stąd turyści wyruszają na jednodniowe wypady łodzią, aby zobaczyć jak piękne są tutaj krajobrazy. Nazywa się to Hopping Islands. Dziesiątki skalistych wysp wapiennych sterczy ponad taflą Morza Południowochińskiego. Można tu nurkować, snurkować, pływać na kajakach, odpoczywać na plaży, kąpać się w ciepłym morzu, lub opalać. Z tym ostatnim to bywa różnie.

Wielka Laguna

Kiedy wypływamy z El Nido pogoda jest piękna, czasami nawet słońce wychodziło zza chmur. W ciągu dnia mamy zaplanowane kilka miejsc (wysp) do których płyniemy. Zaczynamy od Wielkiej Laguny, gdzie wsiadamy na kajaki i między skałami wpływamy do pięknej zatoki otoczonej wysokimi skałami. Jest gorąco, więc w miejscu gdzie woda sięga do pasa wyskakujemy z kajaka, aby się ochłodzić. Woda jest cieplutka, więc jest bardzo przyjemnie, zwłaszcza, że taki kolor wody rzadko się widuje. Zatrzymujemy się jeszcze w trzech miejscach na snurkowanie. Już na niewielkich głębokościach można zobaczyć przedziwne kształty skał i kolorowe rybki. Łodzią podpływamy do sekretnej plaży. Mimo że jest sekretna wszyscy o niej wiedzą. Jej sekretność polega na tym, że aby ją zobaczyć należy przejść przez niewielki otwór w skałach. Wewnątrz wszyscy stoimy do pasa w wodzie, a wokół otoczeni jesteśmy wysokimi skałami z czarnego wapienia.

Ulewa na plaży

Czas na opalanie mamy na Plaży 7 Komandosów. Słońca nie ma, natomiast pada deszcz, a właściwie leje. Nie jest to zimny deszcz, ale na dłuższą metę nieprzyjemny, więc wchodzimy do wody, w której jest dużo cieplej. 

Mimo nie najlepszej pogody uznajemy pierwszy dzień w okolicach El Nido nad Morzem Południowochińskim za bardzo udany. 

Kolejna wycieczka na Filipiny już w lutym 2023!

Potem w marcu 2023.

Przeczytaj więcej o naszych podróżach w Azji:

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *