Aktualności

Plaże wokół Palawan

22 listopada 2022
Autor:
Rafał

Prognoza: Palawan w deszczu.

Z samego rana przyszły dwie (nie najlepsze) informacje: filipińska straż przybrzeżna ze względu na pogodę zamknęła trasę wycieczki, na którą mieliśmy płynąć, a Irek i Piotr dostali ostrzeżenia na telefony o ulewnych deszczach wokół wyspy Palawan. Wybieramy więc inną trasę, na której statki nie wypływają zbyt daleko w morze. Zaraz jednak po naszym wypłynięciu z portu, straż przybrzeżna zmieniła zdanie i otworzyła trasę. 

Prognozy się zmieniły. Przez cały dzień mamy piękną pogodę, a słońce mocno przypieka, czego efekt widzimy na własnej skórze.

Odwiedzamy kilka plaż, oraz miejsc do snurkowania. Zwłaszcza ostatnie snurkowanie (niedaleko El Nido) robi na nas największe wrażenie. Olbrzymia skała mieni się różnymi kolorami, kształtami i porośnięta jest dziwną roślinnością. Upodobały ją sobie ryby, które udają, że nas nie widzą i zajęte wyrywaniem sobie pożywienia podpływają dość blisko nas.

Los Cabanas

Po południu jedziemy pojazdem zwanym trycyklem na plażę Las Cabanas na zachód słońca. To motor z dodatkowym kółkiem i dziwną kabiną dla pasażerów. Do trycykla wchodzi 2 pasażerów, dlatego nasza grupa porusza się w konwoju. Las Cabanas to bardzo popularne miejsce na wyspie Palawan, dlatego jest tu tylu turystów. Miejsce jest urocze: piękna plaża, palmy, kilka knajpek i na horyzoncie małe wyspy rozrzucone wokół Palawan. Siadamy na piasku i czekamy aż słońce schowa się w morzu.

Kolejna wycieczka na Filipiny już w lutym 2023!

Także w marcu 2023.

Przeczytaj więcej o naszych podróżach w Azji:

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *