Aktualności

Kazbek w chmurach

18 września 2021
Autor:
Rafał

Północna Gruzja.

Przyjechaliśmy do północnej części Gruzji. Po drodze z Kutaisi zatrzymujemy się w twierdzy Rabati stojącej w historycznym mieście Achalciche. Niedawno odrestaurowana twierdza góruje dumnie nad miastem. Pochodzi z XII wieku. Na jej terenie stoją fortyfikacje obronne, kościół, stare łaźnie, meczet. 

Zatrzymujemy się także w Bordżomi, które swym wyglądem i klimatem może przypominać połączenie czeskiego miasta Karlove Wary i polskiej Polanicy Zdrój. W Bordżomi możemy napić się leczniczej wody, po którą ustawiają się kolejki nie tylko turystów.

Wielki Kaukaz

Późnym popołudniem dojeżdżamy do Kazbegi – miejscowości leżącej między dwoma pasmami gór Wielkiego Kaukazu. Wcześnie rano udało nam się dostrzec szczyt Kazbeka wyłaniający się zza  chmur. Potem już cały był przykryty chmurami. Wjeżdżamy pod świątynię Cminda Sameba, czyli Kościół Świętej Trójcy Gergeti. To chyba jedno z najbardziej znanych miejsc w Gruzji, a na pewno bardzo często fotografowane. Wjeżdżamy autami z napędem na cztery koła, ponieważ droga jest mocno wymagająca. Jest dużo kamieni, ostre podjazdy i wąskie przeprawy przez rzekę. Warto przeżyć chwilę stresu w aucie ponieważ widoki na górze są niesamowite. 

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *