Aktualności

Kolejna wycieczka – luty 2014

23 listopada 2013
Autor:
Rafał

_MG_6946 _MG_7311 _MG_7974
W pierwszej połowie lutego 2014 planujemy kolejną wyprawę do Azji. Tym razem połączymy Kambodżę z Wietnamem i spędzimy tam 17 dni.
Wylądujemy w Bangkoku (w Tajlandii), gdzie odwiedzimy najstarszą świątynię – Wat Po, w której leży ogromny Budda mierzący 45 m. Pojedziemy do Wat Ratchabobhit – zespołu świątyń tym razem ze stojącym Buddą i wejdziemy na Złotą Górę, by oglądać Bangkok z góry. Będziemy mogli do woli rozkoszować się kuchnią tajską, uważaną przez niektórych za najlepszą kuchnię na świecie.
Następnie pojedziemy do Siem Reap – miasta w Kambodży leżącego w pobliżu zespołu świątyń Angkor. Przez dwa dni będziemy poruszać się po ogromnym terenie, na którym rozsiane są świątynie lub ich pozostałości: Angkor Wat, Lolei, Preah Ko, Bakong, Angkor Thom, Bayoan, Ta Prohm i wielę innych. Część z nich będziemy mieli okazję oglądać o wschodzie lub, zachodzie słońca. Niedaleko Siem Reap leży największe jezioro w Azji Południowo-Wschodniej – Tonle Sap. Statkiem ruszymy do wsi (często podtopionej) stojącej na kilkumetrowych palach, a zalany las przepłyniemy kajakami.
Wietnam zaczniemy zwiedzać od Sajgonu – największego miasta tego kraju, które przez 24 godz. tętni życiem. Pojedziemy stamtąd do Delty Mekongu, gdzie wśród bujnej roślinności gdzie popłyniemy czółnami do rodzinnej fabryczki cukierków czy owocowych ogrodów. Zobaczymy także największy w tym rejonie targ wodny.
W Hue (dawnej stolicy) odwiedzimy grobowce cesarzy z dynastii Nguyen oraz Cytadelę, a w Nha Trang Czamskie Wieże Pro Nagar, Pagodę Lang Son z 14 metrowym Buddą, oraz atelier znanego fotografa Long Thanha. Pojedziemy także do My Son – czamskiego centrum religijnego z IV-XIII w. Są tam pozostałości po 70 świątyniach, które były miejscem ceremonii religijnych królów z dynastii Champa.
W czasie naszej wycieczki nie może zabraknąć także Hoi An – uroczego miasteczka wpisanego na Listę UNESCO. Wąskimi, urokliwymi uliczkami będziemy spacerować miedzy sklepami słynącymi ze znakomitych materiałów. Jest to podobno najczęściej odwiedzane miejsce przez turystów w tej części Azji.
Oczywiście nie zabraknie też chwili na kąpiel w ciepłym Morzu Południowochińskim i chwili relaksu na białych piaskach Wietnamu.

Dokładny program tutaj

IMG_7133 IMG_6814 IMG_6079

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *