Aktualności

Spóźniony prom do Coron

23 listopada 2022
Autor:
Rafał

Pies poszukiwacz.

Pakujemy walizki i po godzinie 11 wyjeżdżamy z El Nido. Promem płyniemy z Palawan na wyspę Coron. Jesteśmy 45 minut przed czasem, żeby pozałatwiać formalności związane z odprawą na prom. Prom przypływa spóźniony i wtedy obsługa każe nam ustawić się w jednej linii, ustawić bagaże w kolejnej linii i odsunąć się od nich. Po chwili pojawia się żołnierz z psem, który dokładnie obwąchuje wszystkie bagaże. Właściwie na początku to chyba mu się nie chce, ale żołnierz skutecznie go zachęca do pracy. Nic nie znalazł, więc emocje opadły. 

15 osób za dużo

Grubo po 12 zajęliśmy miejsca na promie i czekamy. Mija jedna godzina, druga, a my dalej stoimy w porcie. Dochodzi do nas informacja, że na promie jest za dużo ludzi, ale nie dlatego, że prom jest przeciążony, tylko ze względu na obostrzenia związane z covidem. 15 osób musi opuścić prom – taka jest decyzja strażnika gwardii przybrzeżnej. Inaczej prom nie ruszy. Oczywiście nikt się nie zgłasza. Pojawiają się pomysły, żeby złożyć się na honorarium dla ochotników, albo strażnika przekonać jakąś sumą pieniędzy by zmienił zdanie, albo że wszyscy założą maski i przez 4 godz. będą w nich siedzieć, albo te 15 osób usiądzie na górnym pokładzie (na wolnym powietrzu). 

Losowanie?

O 16.30 okazuje się, że jeśli w ciągu 20 minut kapitan nie wypłynie to rejs dzisiaj zostanie odwołany. Po przeliczeniu zostało jeszcze 7 osób, które muszą opuścić pokład. Chyba będzie losowanie. Nie! 5 minut do wyznaczonego przez kapitana czasu zostały już tylko 2 osoby, a każde wcześniejsze żegnane są gromkimi brawami. Jest! Zgłosiła się para… Okazało się jednak, że ktoś pomylił się w liczeniu. Jeszcze dwie. Nagle brawa na wyższym pokładzie. Są! No to płyniemy. Jeszcze tylko żołnierz z liczydłem przechodzi przez pokład i robi ostatnie obliczenie. Wszyscy się zastanawiają ile mu wyjdzie. Wychodzi dobrze. Żołnierz opuszcza pokład. Ktoś z brzegu macha kapitanowi. Prom rusza. Wszyscy biją brawo i wiwatują. Dochodzi godz. 17.00, prom miał wypłynąć o 12.30.

Kolejne wycieczki na Filipiny już w lutym i marcu 2023!

Przeczytaj więcej o naszych podróżach w Azji:

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *