Aktualności

Pociąg, Mały Adam i 360°

06 września 2022
Autor:
Rafał

Pociąg z Badulli.

Jednym z bardziej znanych obiektów w okolicy Ella jest Most Dziewięciu Łuków. Wybudowany przez Brytyjczyków na początku XX wieku przyciąga wielu turystów. Dzisiaj dużo jest miejscowych, natomiast białych niewiele. Stają na torach, na murkach, siadają na krawędzi tak że dech zapiera, czy aby nic im się nie stanie, ponieważ most ma 25 metrów wysokości. Wszyscy czekają na pociąg, który powoli jedzie z Badulli do Colombo. Słychać go już z daleka. Na moście ktoś daje sygnał gwizdkiem, żeby nie stać za blisko torów. Także maszynista daje sygnał i przez most jedzie wolniej. 

Kawa i Mały Adam

Siedzimy w kawiarni 98 Acres, pijemy kawę, a przed nami Mały Adam na szczycie którego przed chwilą byliśmy. Wejście nie jest specjalnie trudne, a widoki są oszałamiające. Idziemy do niego przez pola herbaciane i wypatrujemy zbieraczki liści herbaty. Chętnie pozują do zdjęć,  ponieważ za chwilę poświęconą turystom potrafią zarobić dwie-trzy swoje dniówki. Od czasu mojego pierwszego przyjazdu do Ella wokół Małego Adama powstało dużo nowych atrakcji. Przed wejściem na szlak stoją nowe kawiarnie, jakiś hotel, można zjechać na tyrolce, pojeździć na quadach, a po drodze wejść do basenu czy jacuzzi w nowo powstałej dużej restauracji z pięknym widokiem na Ella Rock. DJ-ej puszcza jednak tak głośno muzykę, że nawet widok tego nie rekompensuje. Dlatego wybieramy spokojne i klimatyczne 98 Acres.

Ilona pisze na suficie

W Ella natomiast moim ulubionym miejscem jest restauracja 360°. Od pierwszego momentu kiedy tam poszedłem zakochałem się w kottu roti, które tam podają. Jest wyśmienite, najlepsze jakie jadłem. Najczęściej zamawiam je z krewetkami i dodatkowym serem. Do tego wszystkiego przy barze siedzi muzyk i przy gitarze wykonuje światowe standardy. Bardzo przyjemna atmosfera. Przed pandemią był problem ze znalezieniem miejsc w restauracji, teraz większość stolików jest wolnych. Na ścianach i deskach sufitowych wypisane są pozdrowienia, kto co dobrego jadł, czy co należy zrobić z Putinem. Ilona też zostawia wpis od naszej grupy, a kelner obiecał go pilnować do mojego kolejnego przyjazdu w grudniu.

Kolejna wycieczka na Sri Lankę już w grudniu. Mamy jeszcze wolne miejsca.

Przeczytaj więcej o naszych podróżach w Azji:

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *