Aktualności

Powrót z Hanoi

05 maja 2024
Autor:
Rafał

Wycieczka do Wietnamu.

Dobiegła końca nasza wyprawa do kraju, gdzie na śniadanie jedzą zupę gotowaną na kości wołowej, a ananas z solą i chilli. Dwa intensywne tygodnie przyniosły tak wiele wrażeń, że dokładnie już nie pamiętamy co było na początku. O wielu miejscach, będą nam przypominać zdjęcia.

Przełom kwietnia i maja to specjalny okres dla Wietnamczyków, trwają tam wakacje. Świętują 30 kwietnia (Dzień Zwycięstwa w 1975), 1 maja (Święto Pracy) i 7 maja (70 rocznica bitwy pod Dien Bien Phu)

W Hanoi temperatura spadła z ponad 40 st. C (tyle było w Hue) do ok. 25-27, więc zrobiło się bardzo przyjemnie. Nawet zaczął padać delikatny deszczyk, ale nie na tyle by zakładać kurtki przeciwdeszczowe.

Chować kolana!

W Hanoi spacerujemy po Starym Mieście, gdzie klimatyczne uliczki kryją piękną architekturę (choć zaniedbaną), przyjemne kawiarenki, street food, czy małe świątynie. Ulice wokół jeziora Hao Kiem są zamknięte, ponieważ odbywają się tu uroczystości państwowe, wyścigi kolarskie, a mieszkańcy mają miejsce na spacery, gry, tańce, czy spotkania.

Zmierzamy do Świątyni Literatury. Przechodzimy obok Cytadeli, pomnika Lenina, ambasady polskiej i Mauzoleum Ho Chi Minha, gdzie ciągnie się długa kolejka osób chcących zobaczyć ciało dawnego prezydenta Wietnamu.

Najlepszy sok w Hanoi ze świeżego mango pijemy na Street Train. Siadamy w kawiarni tuż przy torach, przeglądamy menu, zamawiamy napoje, a po chwili mundurowy-porządkowy z gwizdkiem macha rękami, abyśmy schowali kolana. Właściciele zabierają stoliki i bambusowym kijem wyznaczają linię dokąd możemy siedzieć. Po chwili przejeżdża tędy pociąg relacji Sajgon-Hanoi, który niemal ociera się o nasze kolana. Mundurowy-porządkowy miał rację, trzeba tu zachować wyjątkową ostrożność. Takich małych kawiarenek przy torach jest tu sporo.

Jeszcze wrócimy do Azji

Dwa tygodnie w Wietnamie spędziliśmy w świetnych humorach, bardzo dobrym towarzystwie, z piękną słoneczną pogodą, zachwycającymi widokami i rewelacyjnym jedzeniem.

Kolejna wycieczka do Wietnamu już we wrześniu 2024!
Są jeszcze ostatnie miejsca.

Przeczytaj więcej o naszych podróżach w Azji:

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *