Aktualności

Tłok w Zatoce Ha Long

01 maja 2024
Autor:
Rafał

Wakacje w Wietnamie.

Z Hue, przylecieliśmy do Hanoi i zaraz jedziemy busem do Zatoki Ha Long. 

W Zatoce nie ma już takiego upału. Temperatura spadła poniżej 40 st. C. i wieje przyjemny wiaterek. Mimo tego w ciągu dnia ciężko jest wysiedzieć na górnym pokładzie, ale wieczory są już przyjemne. 

Na przełomie kwietnia i maja Wietnamczycy mają przerwę wakacyjną związane z obchodzonym 30 kwietnia Dniem Zwycięstwa, a 7 maja obchodzą 70-rocznicę zwycięstwa pod Dien Bien Phu. Wówczas odwiedzają rodziny i zwiedzają swój kraj. Jak dużo ich wyjechało z domów widać po ilości ludzi w Ha Long, tłumy stoją na przystani zatoki.

Łowimy kalmary

Podobnie jest w miejscu, gdzie wypływamy na przejażdżkę przez niewielką jaskinie z wiszącymi groźnie skałami. Na wodzie jest masę bambusowych łodzi i kajaków, a kolejki do nich powodują, że podłoga pomostu dotyka prawie tafli wody. Na wieczornym postoju nasza łódź otoczona jest kilkunastoma innymi, a po wodzie roznosi się wietnamskie karaoke.

Wieczorem dostajemy patyki z żyłką i haczykiem i każą nam łowić kalmary. Zakładałem z góry, że to się nie uda, a jednak… Wraz z hindusami złowiliśmy 6 kalmarów, które wylądowały na talerzach kolejnego dnia. Także sajgonki musieliśmy sobie sami pozawijać na obiad. 

Kolejna wycieczka do Wietnamu już we wrześniu 2024!
Są jeszcze wolne miejsca.

Przeczytaj więcej o naszych podróżach w Azji:

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *