Aktualności

Rekiny i canyoneering

29 marca 2024
Autor:
Rafał

Rekiny wielorybie.

Kilka godzin zajęła nam droga z miasta Cebu (na wyspie Cebu) do Oslob (na tej samej wyspie). Jedziemy tam, żeby  zobaczyć rekiny wielorybie – największe ryby na świecie. Musimy jednak wcześnie wstać, ponieważ chętnych jest wielu. Im później przyjdziemy tym kolejka będzie coraz dłuższa.

Rekiny wielorybie są karmione, dlatego chętnie tu przypływają. Możemy wskoczyć z łodzi do wody i z bliska im się przyglądać. Chociaż nie jest to takie łatwe, widząc, jakie są wielkie, jaki mają szeroki pysk i jak blisko nas przepływają.

 

Rzeka Kawasan

Dzięki temu, że stanęliśmy w kolejkę w środku nocy i szybko wypłynęliśmy na rekiny, mamy teraz czas jechać na zachodnią część Cebu na canyoneering. Zabezpieczeni w kaski i kamizelki wchodzimy do zimnej wody rzeki Kawasan. Właściwie to nie jest taka zimna, jednak porównując ją z wodą w morzu, to zdecydowanie jej ustępuje. Droga korytarzem rzeki nie jest łatwa. Ogromne kamienie, ciasne szczeliny, częsty brak dna pod nogami i rwący nurt nie ułatwiają nam drogi. W wielu miejscach trzeba skoczyć ze skały, lub się ześlizgnąć do wody (raz nawet głową w dół). Jesteśmy jednak przez cały czas ubezpieczani przez lokalnych przewodników. Cała trasa kończy się na dwóch kaskadach wodospadu Kawasan.

Wodna przygoda była naprawdę niepowtarzalna i ekscytująca, a dla mnie czasem paraliżująca.

Przeczytaj więcej o naszych podróżach w Azji:

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *