Aktualności

Nha Trang – wietnamski kurort

24 kwietnia 2023
Autor:
Rafał

Wycieczka do Wietnamu.

Przyjechaliśmy nocnym autobusem sypialnym do Nha Trang. To bardzo popularny kurort nad Morzem Południowochińskim. Przed pandemią przyjeżdżało tu bardzo dużo Rosjan. Pandemia się skończyła, zaczęła się wojna na Ukrainie. Rosjanie nie wrócili do Wietnamu już tak tłumnie, ale są. Na plaży, w restauracji, czy na ulicy słychać ich język. Niestety jesteśmy chyba do nich podobni, bo Wietnamczycy mylą nas z nimi. W restauracjach podają nam karty po rosyjsku, a na ulicy wietnamscy sprzedawcy zaczepiają nas po rosyjsku. Jak widzą nasze zdziwienie, to zaraz przechodzą na angielski.

Miejscowy bar

Przez dwa dni w Nha Trang mamy czas na nic nierobienie. Chociaż nie do końca. W planie mamy zwiedzanie Czamskich wież, pagody Long Son i oczywiście musimy odwiedzić mojego dobrego znajomego fotografa Long Thanha. Poza tym mamy czas na plażowanie, kąpiele w ciepłym Morzu Południowochińskim, spacery, degustacje potraw i oczywiście wietnamskiego rumu. Kto był, to wie, że jest bardzo dobry 🙂 , zwłaszcza przy plaży. 

Specjalność zakładu

Long Thana nie zastajemy w jego galerii, ponieważ pojechał poza Nha Trang robić zdjęcia. Wracamy więc do niego następnego dnia, bo Irek upatrzył sobie jedno z jego zdjęć. Piękna fotografia, która została zrobiona na ulicy, jest jego jednym z najbardziej znanych ujęć. Na czarno białej fotografii w strugach deszczu idą dwie dziewczynki. Oświetlone są pięknym światłem. Long Thanh na odwrocie zdjęcia zostawia autograf, stawia swój stempel i wraz z certyfikatem pakuje fotografię do tuby. Nie ma się więc co dziwić, że Irek jest bardzo zadowolony.

Przeczytaj więcej o naszych podróżach w Azji:

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *