Aktualności

Żółte miasto

26 kwietnia 2023
Autor:
Rafał

Urokliwe Hoi An.

Na półmetku naszej wycieczki po Wietnamie dojechaliśmy do Hoi An. To bez wątpienia najładniejsze miasteczko w Wietnamie, oraz co za tym idzie najbardziej oblegane turystycznie. W ciągu dnia tej ilości ludzi nie widać, ponieważ jest tak gorąco, że większość turystów pewnie siedzi nad morzem, w hotelowych basenach, albo w urokliwych kawiarenkach, gdzie jest nieco chłodniej.

Całe miasteczko, a właściwie jego stara część, przepełniona jest zachwycającymi miejscami: zabytkowe budowle, kolorowe świątynie, tarasy widokowe, małe kawiarnie. Hoi An to miasto krawców w związku z tym są też sklepy, gdzie można ma wymiar uszyć tradycyjny strój wietnamski – ao dai, garnitur, koszulę, sukienkę, a nawet sprawić sobie buty. I to wszystko w ciągu 1-2 dni. 

Żółty kolor

Żółty kolor to znak rozpoznawalny Hoi An. W całym centrum na budynkach dominuje ten kolor. Czasem jest brudny, czasem zagrzybiały od corocznych powodzi, ale dodaje miastu fotogeniczności. Młode pary chętnie przyjeżdżają do Hoi An i wykorzystują jej niesamowity urok do zdjęć ślubnych. To raj dla amatorów i zawodowych fotografów. Są konkretne miejsca, które upodobali sobie influencerzy. Chętnie się tam fotografują, a swoje zdjęcia wrzucają na Instagram, czy Tik Toka. Jest tu bardzo popularna żółta ściana z zaciekami i przebarwieniami, którą wypromował młody francuski fotograf Rehahn. Na jej tle sfotografował Wietnamkę w białym stroju ao dai. Zdjęcie to stało się wizytówką Hoi An.

Przeczytaj więcej o naszych podróżach w Azji:

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *