Aktualności

Opowieści o Wietnamie

11 listopada 2022
Autor:
Rafał

Towarzystwo Przyjaciół Opola

DoWietnamu.pl wraz z Towarzystwem Przyjaciół Opola wybrało się w podróż… do Wietnamu. Wyprawa odbyła się w Centrum Aktywizacji Społecznej w Opolu. Sala została wypełniona w 100 % osobami, które ciekawe były jak żyje się w Azji Południowo-Wschodniej, co można zjeść i co zobaczyć. Były zdjęcia, filmy i opowieści. Nie skończyło się to jednak tylko na pokazie multimedialnym.
Były też występy. Zespół Camerton przygotował specjalny program muzyczny, który nawiązywał (także strojami) do odległego od nas Wietnamu. W przerwie spotkania do stołów podano poczęstunek: wyśmienite sajgonki (prawie jak w Sajgonie), oraz ciasto cynamonowe (cynamon to bardzo popularna przyprawa w Wietnamie). Na deser natomiast  poczęstowałem wszystkich cukierkami kokosowymi przywiezionymi prosto z Delty Mekong. Były kakaowe, oraz z durianem – owocem, o który smak pytali słuchacze spotkania.

Radio Opole

Byłem też gościem w Radiu Opole w audycji “Na afiszu” Kasi Zawadzkiej, która także ciekawa była jak wygląda Wietnam po długiej (covidowej) przerwie.
Jak podróżuje się po Wietnamie?
Co można zobaczyć?
Jacy są Wietnamczycy?
Czy małe rodzinne biznesy przetrwały?
Gdzie zjeść najlepszą Pho?
Jak jeździ się autobusem z łóżkami?

Dziękuję za zaproszenia!

Kolejna wycieczka do Wietnamu już na wiosnę 2023!

Przeczytaj więcej o naszych podróżach w Azji:

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *