Aktualności

Wanna z widokiem na Ha Long

01 maja 2023
Autor:
Rafał

Jaki tu spokój.

Zatoka Ha Long jak zwykle urzeka. Jestem tu już któryś raz, a ciągle robi na mnie ogromne wrażenie. Płyniemy ekskluzywnym statkiem, a dziesiątki majestatycznych, skalnych wież powoli przesuwa się na naszym horyzoncie. I jaki tu spokój… pomimo wielu łodzi.

Kajaki, leżaki, tai-chi

Na trzypoziomowym statku śpimy, jemy i relaksujemy się. W mojej łazience jest wanna, która stoi przy dużym oknie. Mogę więc podczas kąpieli oglądać krajobrazy na zewnątrz. Na ostatnim poziomie łodzi są leżaki, stolik i bar, oraz sprzęt grający do karaoke. Wietnamczycy uwielbiają karaoke, choć nie zawsze są wobec siebie krytyczni. Wieczorem na statku obsługa uczy jak robić świeże sajgonki, a tuż po wschodzie słońca na górnym pokładzie odbywają się zajęcia z tai-chi. 

Mamy do dyspozycji też kajaki. Płyniemy więc wokół wyspy, która nie jest mała. Woda jest spokojna, ale czujemy lekki nurt ściągający kajaki. Eunika i Irek mają najwiecej siły i płynął wokół kolejnej wyspy. Możemy też popływać, trzeba tylko uważać, bo są meduzy. Beata i Ela pływają jak ryby. Eunika namawiana przez trenera tai-chi idzie ich śladem i też wskakuje do wody. Nurt jednak ją znosi i kto wie, jak daleko by odpłynęła, gdyby nie pomoc Irka.

Specjalność zakładu

Poza tym nigdzie nam się nie spieszy, nic nie musimy robić, tylko patrzymy i patrzymy na to jak piękne miejsce stworzyła nam natura. Zatoka Ha Long to bardzo dobry punkt na zakończenie wycieczki po Wietnamie.

Przeczytaj więcej o naszych podróżach w Azji:

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *